Йосип Торпої очолив Спілку закарпатських угорських багатодітних сімей

Із 143 делегатів звітно-виборної конференції СЗУБС за Йосипа Торпої віддали голоси 102 особи. Інший кандидат – Золтан Сюч, отримав 41бал.

Про досягнення за попередній цикл інформував присутніх старий очільник Дейнеш Терек, який керував осередком останні вісім років, з початку його створення. Свою посаду вирішив звільнити добровільно.

У 2012 році до Спілки входили 34 родини, а тепер у лавах товариства майже 800 сімей. Якщо врахувати усіх членів їх родин, то це близько 4 тисяч осіб.

“Наша організація – одна з найчисельніших на Закарпатті,- каже Голосу Карпат Дейнеш Терек.- Незважаючи на труднощі, ми постійно розвиваємось. У краї є потреба у такій спільноті, що об’єднує людей, котрі цінують сім’ю, шлюб, народження й виховання дітей на християнських цінностях, аби слугували прикладом для молоді та малодітних родин.”

Екс-чільник СЗУБС щиро подякував усім, хто підтримував його за цей період, працівникам офісу Спілки, відзначив найактивніших цінними
подарунками.

Свою позицію із приводу обрання головою важливої громадської організації висловив і Йосип Торпої.

“На мене поклали відповідальні завдання,- заявив новообраний очільник.- І я зроблю все від мене залежне, аби наш осередок розвивався далі, поповнювався новими членами. Однак, прошу бути мені партнерами у
цьому.”

Активісти товариства переконані, що пан Йосип успішно справиться з покладеними на нього обов’зками. Адже за його плечима багаторічний досвід роботи в Закарпатській туристичній раді та офісі уповноваженого міністра угорського уряду Іштвана Грежі. Що ж, бажаємо пану Торпої вагомих здобутків на новому поприщі.

Ми виборюємо європейські ідеї – інакше російські варвари зґвалтували б і Будапешт, і Відень, стерли б історію Праги чи Варшави – Федір Шандор

Я повністю розчарувався у ворогові. Це навіть не солдати – це та сама орда, яка напала у 1242 році на угорське королівство, і ті самі нелюди, які нищили угорську революцію 1956». Так сказав у інтерв’ю для угорського тижневика «Мадяр Ханг» український військовий, викладач Ужгородського національного університету Федір Шандор.

В Ужгороді з’явилась вулиця Академіка Шпеника

Депутати міськради Ужгорода 31 травня на сесії проголосували за перейменування вулиці Івана Анкудінова на честь Отто Бартоломійовича Шпеника — першого академіка НАН України на Закарпатті, всесвітньовідомого вченого-фізика, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, багаторічного директора Інституту, почесного громадянина міста Ужгород. Попередньо відбулося громадське обговорення та громадські слухання, де підтримали пропозицію перейменування.

Каталін Новак: Угорщина і угорці прагнуть тільки миру

Вчора на єдиному нині діючому українському телеканалі показали програму збору коштів. Як Президента Угорської Республіки, мене запросили разом з іншими главами держав і урядів виступити на благодійному телевізійному шоу «Врятуй Україну – #Стопвійні»…