Особистості Редакція 

Виставу «Дякую! Дякую!» показали актори Берегівського театру на оновленій сцені муздрамтеатру

Актори виступали на оновленій сцені драмтеатру і за словами керівника театру, який уже мав справу з «угорськими професіоналами» він ще раз переконався, що роботи виконані «не на 100%, а на 150%».

Особистості Редакція 

Генерал Віктор Шилов: «Коли радянські війська виїжджали з Угорщини, молодь кричала: «Руські! Швидше додому!»

Нині 81-річний, генерал-лейтенант 39 років прослужив в армії. «Але життя дається один раз і треба його жити, помагати людям, робити добро. Тільки добро»

Особистості Редакція 

Єва Данич: «Угорськомовна молодь і брала б на себе громадські ініціативи, однак має мовний бар’єр»

З Євою Василівною Данич говоримо про особливі моменти в управлінні багатонаціональним регіоном, про мову та життя територіальної громади.

Особистості Редакція 

Єва Раті: Передати дітям спадщину батьків

Освітянка з багаторічним стажем, вчителька фізики, практичний психолог у Великодобронському дитячому садку, депутатка Ужгородської райради з 16-річним досвідом, а тепер — депутатка від ДПУУ

Особистості Редакція 

Історик Янош Мешко про репресії, ГУЛАГ та мовне питання

Історик та юрист, ужгородець Янош Мешко почав займатися вивченням архівів та пошуком репресованих закарпатців не так давно. Але, як це буває часто, у цю тему його затягнула історія його батька.

Новини Редакція 

Спільна заява «Товариства угорської культури Закарпаття» та «Демократичної спілки угорців України»

Заява

правління громадської організації «Товариство угорської культури Закарпаття» та правління громадської організації «Демократична спілка угорців України»  по результатам розгляду проекту закону України «Про національні спільноти України»

Новини Редакція 

Про Європейську хартію регіональних мов

Перш за все, яка мета Європейської хартії регіональних мов або мов меншин? На практиці він виступає як свого роду «рядок меню», оскільки підписанти (в нашому випадку Україна) обирають із закріплених у ньому прав самі. Хартія була прийнята Комітетом міністрів Ради Європи (РЄ) у червні 1992 р…

Особистості Редакція 

Павло Амбруш: У нас з українською мовою ніколи проблем не було

Голова Тячівської районної організації Демократичної спілки угорців України з 2002 року, вчитель-математик Павло Амбруш пройшов трудовий шлях від простого вчителя до директора Тячівського ліцею. Він прийшов у Тячівську школу № 3 працювати вчителем у 1974 році і сьогодні живе освітнім життям.

Закарпаття Редакція 

Музей жертв сталінських репресій запрацював у замку Паланок на Закарпатті

Музей жертв сталінських репресій відкрили нині в Мукачівському замку Паланок. Там у двох залах представили світлини, мапи та документи про життя закарпатських релігійних та політичних діячів. Експозиції трьома мовами — українською, угорською та німецькою.