Оновлений маєток графа Перені відкрили поблизу Берегова

Закарпатський угорський інститут узяв в довгострокову оренду, на 25 років, від міської ради занедбану будівлю. З допомогою угорського уряду і за сприяння колишнього мера Будапешта Іштвана Тарлоша провели капітальний ремонт. Загальна вартість виконаних робіт склала 14 131 880 гривень. Тепер тут буде культурний центр.

В урочистостях взяв участь міністр закордонних справ та зовнішніх економічних зв’язків Угорщини Пийтер Сійярто.

Площа споруди становить 360 квадратних метрів, пише Голос Карпат. У світлому актовому залі сьогодні розмістилась виставка графічних творів, які на двох мовах – українській та угорській, розповідають про життєвий шлях родини Перені з 1271 року. Три гілки знатної сім’ї завжди брали активну участь у суспільному житті Угорщини, а сам Жігмонд Перені був членом парламенту країни, ішпаном Закарпаття та одним із провідників національного визвольного повстання угорського народу проти гніту австрійського клану Габсбургів у 1848-49 роках. Стенди виготовив знаний угорський художник Золтан Сейфред.

У перспективі в оновленому палаці мають намір розмістити школу народного мистецтва “Тюльпан”, яку зснував інститут. Змонтовані у підвалі їдальня та підсобні приміщення слугуватимуть своєрідною лабораторією проведення практичних занять для вихованців коледжу імені Еде Егана, що діє при ЗУІ, та студентів географічного і туристичного відділення вишу.

Відреставрований маєток та облаштований навколо нього оригінальний зелений парк надаватиметься до послуг мешканців даного мікрорайону в якості культурного центру. Тут проводитимуться різні заходи, фестивалі, гасторономічні локації, дегустації вин тощо. Знайде собі притулок у споруді й ГО “Про культура Субкарпатіка” – теж організатор багатьох мистецьких доробок.

Законопроєкт про “національні спільноти”: неякісний товар у гарному пакуванні

Однією з умов, дотримання яких Європейська комісія вимагає для збереження статусу України як кандидата на вступ до ЄС, є завершення “реформи правової бази для національних меншин”. Ідеться про ухвалення нового закону про національні меншини, який має замінити застарілий і по суті недієвий закон від 1992 року.

Етноспільноти підтримують якнайшвидший вступ України до ЄС

21 липня у будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України відбулася консультаційна зустріч з етноспільнотами України Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, першого заступника Міністра Ростислава Карандєєва та Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олени Богдан. Зустріч пройшла в кросформаті (офлайн та онлайн).