Доленосні рішення для Ужгорода та ужгородців приймати виключно на референдумі

Всі важливі питання міста пропонуємо виносити на місцевий референдум. Наш алгоритм проведення наступний: будь-яка партія може ініціювати проведення референдуму в місці Ужгород по будь-якому важливому питанню, яке відноситься до місцевого самоврядування. На офіційному сайті міськради розміщується питання, яке партія хоче винести на референдум, і якщо за 60 днів воно отримає підтримку 5 000 ужгородців, то міськрада зобовязана буде провести референдум. Самі референдуми пропонуємо проводити два рази на рік — весною та восени.

Прозорість всіх бюджетних витрат

Всі витрати міста мають бути висвітлені на офіційному сайті міськради. Крім цього, пропонуємо публікувати результати всіх тендерів, щоб ужгородці бачили, куди витрачаються бюджетні кошти.

Будівництво гімназії Другетів

У рамках розбудови освітніх закладів міста бачимо необхідність створення в Ужгороді надсучасного ліцею, який по оснащенню та можливостям навчання буде одним із найкращих в Західному регіоні України.

Реконструкція історичних будівель Ужгорода за рахунок співфінансування

У плані комфорту та туристичної привабливості міста вважаємо першочерговим капітальний ремонт вулиць у центральній частині міста Корзо та Волошина, а також площі Театральної, що в себе включає як заміну тротуарного покриття, так і повний ремонт фасадів.

Накласти тимчасовий мораторій на виділення землі під будівництво.

Одним із найкорумпованіших питань в місті завжди було виділення земельних ділянок. За останні 30 років ще ніхто не міг побороти жадобу депутатів до безоплатної ділянки землі. Якщо все залишити як було, то вважаємо, що і надалі буде процвітати корупція в цьому питанню. Побороти це ганебне явище можливо, виключно прозорими аукціонами і відміною, так званого, безоплатного виділення землі наближених до влади особам.

Розглянути раціональність утримання аеропорту та можливість створення на його землях інноваційного центру

На жаль, реально аеропорт не працює вже понад 10 років. Навіть якщо і запустять один два рейси до Києва, то це нічого не змінить. Через високу ціну квитків пасажирів майже немає, а аеропорт є великим тягарем для бюджету. Пропонуємо у рамках державно-приватного партнерства розглянути можливість на землях аеропорту є створення інноваційного центру по розвитку науки та інформаційних технологій. Це принесло би в Ужгород близько 130 млн євро інвестицій і дало б можливість створити понад 300 нових високооплачуваних робочих місць.

Вирішення проблем нового кладовища спільно з Ужгородським районом

Вже сьогодні можливості поховання ужгородців на кладовищах сильно обмежені. Без створення нового кладовища вже через 1 рік ніде буде поховати рідних та близьких. В Ужгородській районній раді вперше половину депутатів будуть складати ужгородці і тому першочерговим спільним питанням буде вирішення саме цієї проблеми.

Поступове виведення з експлуатації старих маршруток та заміна їх на сучасні пасажирські транспортні засоби

Настав час комфортних пасажирських перевезень. Перевезення людей в старих обшарпаних, ржавих і небезпечних маршрутках є неповагою до ужгородців. Це неподобство необхідно якомога швидше припинити, вевести жорсткий контроль над технічним станом автобусів і перевести пасажирський автопарк повністю на нові комфортабельні автобуси.

Створення резервного фонду в розмірі 13 млн грн., для фінансової допомоги в лікуванні дітей, що потребують складних та дорогих операції

На жаль, всі ми маємо знайомих, у яких серйозні проблеми із здоровям. Лікування захворювань та різноманітні операції є надзвичайно дорогими. Багато з нас не мають таких коштів. Пропонуємо, хоча би на дороговартісні операції дітей передбачити фінансові резерви за рахунок бюджету.

Фінансова підтримка у виді грантів талановитої молоді в розмірі 3 млн грн. на рік.

Обдарована молодь заслуговує на увагу з боку органів влади. Для цього необхідно створити раду, до якої б входили всі почесні громадяни Ужгорода, ректори вищих навчальних закладів, творча та наукова еліта. Рада повинна визначати найбільш талановитих та обдарованих дітей і виносити пропозиції щодо їх преміюваня.