Заява Президента Демократичної спілки угорців України

Загальновідомо, що на Закарпатті Благодійний фонд КМКС розглядає заявки на отримання освітніх та соціальних виплат та виплачує суми грошей. Цього року заявки більше ста заявників – які працюють в галузі освіти, охорони здоров’я та державної освіти – були відхилені. Причина полягає в тому, що особа «займається діяльністю, несумісною з цілями угорської національної політики».

Наша спілка, як і більшість угорців Закарпаття, була вражена та розгублена цим рішенням з кількох причин. Перш за все тому, що ніде в тендері не встановлено критерію, який визначав би громадську активність, роль та політичну спрямованість заявника. По-друге, тому, що це суперечить загальним чинним законам про права людини. Стаття 38 Конституції України також чітко зазначає, що всі громадяни мають право на громадянські свободи, включаючи право голосувати та бути кандидатом.

Ми впевнені, що це дискримінаційне рішення, прийняте в ім’я національної політики, завдає більшої шкоди, ніж уявлялося нашій нації. З одного боку, це призводить до поділу купки угорців, що однозначно веде до подальшого ослаблення нашої громади. З іншого боку, це пропонує ще одну поверхню нападу на українські, відверто антиміноритарні політичні сили та людей. І нам нічого не потрібно з цих двох речей, особливо в цих нинішніх угорсько-українських, українсько-угорських напружених відносинах.

Хочемо нагадати, що це сталося одного разу у 2010 році, коли угорці Закарпаття були класифіковані за категоріями А та В. У той час, коли ДСУУ було позбавлено права видавати заяви про підтримку шенгенської візи на підставі недоведених тверджень, і лише одній угорській організації було надано це право. Це поставило тисячі угорців у незручну та ще більш принизливу ситуацію. Відхиливши заявки, рани, завдані на той час, ще не зажили. Ми вважаємо, що ми не можемо двічі зайти в одну річку, ми не повинні вдруге зробити одну і ту ж помилку, розділити членів нашої громади на угорців та угорців.

Ми закликаємо керівників Благодійного фонду КМКС переглянути переглянути це ганебне рішення знищити націю, замість того, щоб об’єднати її. У зв’язку з цим президент УМДСЗ також зв’язався з владою угорської національної політики в офіційному листі!

Президентство ДСУУ

 

Ноутбуки з Угорщини для проведення дистанційного навчання отримали викладачі Українсько-угорського інституту УжНУ

Українсько-угорський навчально-науковий інститут УжНУ днями отримав велику кількість ноутбуків від благочинної організації IMG Solution Zrt (керівник Габор Сентдьорді). Вони були необхідні для того, аби викладачі інституту мали можливість безперешкодно проводити дистанційне навчання, розповів директор закладу Олександр Шпеник.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

Звернення лауреата почесної відзнаки імені Ороня Яноша Віктора Трошкі

21-го березня цього року президія Закордонного відділення Академії наук Угорщини на своєму засіданні присудила Віктору Трошкі Почесну відзнаку імені Ороня Яноша “за вагомий внесок у розвиток науки”.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

До Чопської МТГ надійшла гуманітарна допомога з міста Загонь

Чопська міська рада, відділ охорони здоров’я в особі начальника відділу Віктора Курина висловлює щиросердечну подяку міському голові міста Загонь (Угорщина) Ласлові Гельмеці за надану гуманітарну допомогу у вигляді медикаментів та перев’язувальних матеріалів.

ЧИТАТИ ДАЛІ »