Заява Президента Демократичної спілки угорців України

Загальновідомо, що на Закарпатті Благодійний фонд КМКС розглядає заявки на отримання освітніх та соціальних виплат та виплачує суми грошей. Цього року заявки більше ста заявників – які працюють в галузі освіти, охорони здоров’я та державної освіти – були відхилені. Причина полягає в тому, що особа «займається діяльністю, несумісною з цілями угорської національної політики».

Наша спілка, як і більшість угорців Закарпаття, була вражена та розгублена цим рішенням з кількох причин. Перш за все тому, що ніде в тендері не встановлено критерію, який визначав би громадську активність, роль та політичну спрямованість заявника. По-друге, тому, що це суперечить загальним чинним законам про права людини. Стаття 38 Конституції України також чітко зазначає, що всі громадяни мають право на громадянські свободи, включаючи право голосувати та бути кандидатом.

Ми впевнені, що це дискримінаційне рішення, прийняте в ім’я національної політики, завдає більшої шкоди, ніж уявлялося нашій нації. З одного боку, це призводить до поділу купки угорців, що однозначно веде до подальшого ослаблення нашої громади. З іншого боку, це пропонує ще одну поверхню нападу на українські, відверто антиміноритарні політичні сили та людей. І нам нічого не потрібно з цих двох речей, особливо в цих нинішніх угорсько-українських, українсько-угорських напружених відносинах.

Хочемо нагадати, що це сталося одного разу у 2010 році, коли угорці Закарпаття були класифіковані за категоріями А та В. У той час, коли ДСУУ було позбавлено права видавати заяви про підтримку шенгенської візи на підставі недоведених тверджень, і лише одній угорській організації було надано це право. Це поставило тисячі угорців у незручну та ще більш принизливу ситуацію. Відхиливши заявки, рани, завдані на той час, ще не зажили. Ми вважаємо, що ми не можемо двічі зайти в одну річку, ми не повинні вдруге зробити одну і ту ж помилку, розділити членів нашої громади на угорців та угорців.

Ми закликаємо керівників Благодійного фонду КМКС переглянути переглянути це ганебне рішення знищити націю, замість того, щоб об’єднати її. У зв’язку з цим президент УМДСЗ також зв’язався з владою угорської національної політики в офіційному листі!

Президентство ДСУУ

 

Законопроєкт про “національні спільноти”: неякісний товар у гарному пакуванні

Однією з умов, дотримання яких Європейська комісія вимагає для збереження статусу України як кандидата на вступ до ЄС, є завершення “реформи правової бази для національних меншин”. Ідеться про ухвалення нового закону про національні меншини, який має замінити застарілий і по суті недієвий закон від 1992 року.

Етноспільноти підтримують якнайшвидший вступ України до ЄС

21 липня у будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України відбулася консультаційна зустріч з етноспільнотами України Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, першого заступника Міністра Ростислава Карандєєва та Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олени Богдан. Зустріч пройшла в кросформаті (офлайн та онлайн).