Заява Президента Демократичної спілки угорців України

Загальновідомо, що на Закарпатті Благодійний фонд КМКС розглядає заявки на отримання освітніх та соціальних виплат та виплачує суми грошей. Цього року заявки більше ста заявників – які працюють в галузі освіти, охорони здоров’я та державної освіти – були відхилені. Причина полягає в тому, що особа «займається діяльністю, несумісною з цілями угорської національної політики».

Наша спілка, як і більшість угорців Закарпаття, була вражена та розгублена цим рішенням з кількох причин. Перш за все тому, що ніде в тендері не встановлено критерію, який визначав би громадську активність, роль та політичну спрямованість заявника. По-друге, тому, що це суперечить загальним чинним законам про права людини. Стаття 38 Конституції України також чітко зазначає, що всі громадяни мають право на громадянські свободи, включаючи право голосувати та бути кандидатом.

Ми впевнені, що це дискримінаційне рішення, прийняте в ім’я національної політики, завдає більшої шкоди, ніж уявлялося нашій нації. З одного боку, це призводить до поділу купки угорців, що однозначно веде до подальшого ослаблення нашої громади. З іншого боку, це пропонує ще одну поверхню нападу на українські, відверто антиміноритарні політичні сили та людей. І нам нічого не потрібно з цих двох речей, особливо в цих нинішніх угорсько-українських, українсько-угорських напружених відносинах.

Хочемо нагадати, що це сталося одного разу у 2010 році, коли угорці Закарпаття були класифіковані за категоріями А та В. У той час, коли ДСУУ було позбавлено права видавати заяви про підтримку шенгенської візи на підставі недоведених тверджень, і лише одній угорській організації було надано це право. Це поставило тисячі угорців у незручну та ще більш принизливу ситуацію. Відхиливши заявки, рани, завдані на той час, ще не зажили. Ми вважаємо, що ми не можемо двічі зайти в одну річку, ми не повинні вдруге зробити одну і ту ж помилку, розділити членів нашої громади на угорців та угорців.

Ми закликаємо керівників Благодійного фонду КМКС переглянути переглянути це ганебне рішення знищити націю, замість того, щоб об’єднати її. У зв’язку з цим президент УМДСЗ також зв’язався з владою угорської національної політики в офіційному листі!

Президентство ДСУУ

 

День Другетів уп’яте святкували в Ужгороді

Реконструкція лицарських боїв, різноманітні майстер-класи, тематичні лекції, ярмарок народних ремесел, частування смаколиками – уже вп’яте відзначили День Другетів в Ужгороді. У 2021 році заходи організували

ЧИТАТИ ДАЛІ »

Лицарі Ордену паленчарів

У Мукачеві прийняли перших 8 закарпатських виробників паленки до Лицарського Ордену паленчарів. Посвята вісьмох закарпатських виробників паленки, які стали першими лицарями Закарпатського Лицарського Ордену паленчарів,

ЧИТАТИ ДАЛІ »