Гуманітарна допомога від Інституту досліджень національної стратегії Угорщини доставлена на Закарпаття

Науково-дослідний інститут національної стратегії Угорщини (NSKI) доправив на Закарпаття гуманітарний вантаж на загальну суму понад 12 мільйонів форинтів, що містить харчові продукти тривалого зберігання та засоби гігієни. Вантаж, зібраний завдяки благодійному збору коштів в Угорщині, у суботу в селі Берегдароц в області Саболч-Сатмар-Берег передали представникам закарпатських церков.

Очільник Інституту Єнев Сас повідомив, що гуманітарну допомогу потребуючим роздадуть у співпраці із Закарпатською реформатською церквою та Берегівською римо-католицькою парафією.

Він зазначив, що Інститут уже десять років тісно контактує із закарпатськими організаціями та церквами, завдяки чому підтримав декілька шкіл та закладів для дітей з обмеженими можливостями. Через війну в сусідній країні вони відчули своїм обов’язком допомогти, і на їхній заклик долучитися до благодійності відгукнулося багато людей, зазначив пан Сас.

Речниця уряду Угорщини Олександра Сенткірайі наголосила, що уряд допоможе всім людям, які, рятуючись від війни, прибули до Угорщини.

Уряд виділить ще 3 мільярди форинтів на підтримку шести найбільших благодійних організацій, які надають допомогу біженцям, повідомила речниця. Олександра Сенткірайі зазначила, що в разі потреби уряд надасть додаткову допомогу для того, щоб усі біженці з України, які опинилися в скруті, отримали належне забезпечення.

«Надихаюче, що угорці об’єднали зусилля, працюють разом заради однієї мети – допомагати людям, які прибувають із сусідньої країни», – сказала Олександра Сенткірайі.

У передачі гуманітарного вантажу взяв участь державний секретар з питань релігії та зв’язків національних меншин Міклош Шолтес, представники Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, Закарпатської реформатської церкви та Берегівської римо-католицької парафії.

Ноутбуки з Угорщини для проведення дистанційного навчання отримали викладачі Українсько-угорського інституту УжНУ

Українсько-угорський навчально-науковий інститут УжНУ днями отримав велику кількість ноутбуків від благочинної організації IMG Solution Zrt (керівник Габор Сентдьорді). Вони були необхідні для того, аби викладачі інституту мали можливість безперешкодно проводити дистанційне навчання, розповів директор закладу Олександр Шпеник.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

Звернення лауреата почесної відзнаки імені Ороня Яноша Віктора Трошкі

21-го березня цього року президія Закордонного відділення Академії наук Угорщини на своєму засіданні присудила Віктору Трошкі Почесну відзнаку імені Ороня Яноша “за вагомий внесок у розвиток науки”.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

До Чопської МТГ надійшла гуманітарна допомога з міста Загонь

Чопська міська рада, відділ охорони здоров’я в особі начальника відділу Віктора Курина висловлює щиросердечну подяку міському голові міста Загонь (Угорщина) Ласлові Гельмеці за надану гуманітарну допомогу у вигляді медикаментів та перев’язувальних матеріалів.

ЧИТАТИ ДАЛІ »