Гуманітарна допомога від Інституту досліджень національної стратегії Угорщини доставлена на Закарпаття

Науково-дослідний інститут національної стратегії Угорщини (NSKI) доправив на Закарпаття гуманітарний вантаж на загальну суму понад 12 мільйонів форинтів, що містить харчові продукти тривалого зберігання та засоби гігієни. Вантаж, зібраний завдяки благодійному збору коштів в Угорщині, у суботу в селі Берегдароц в області Саболч-Сатмар-Берег передали представникам закарпатських церков.

Очільник Інституту Єнев Сас повідомив, що гуманітарну допомогу потребуючим роздадуть у співпраці із Закарпатською реформатською церквою та Берегівською римо-католицькою парафією.

Він зазначив, що Інститут уже десять років тісно контактує із закарпатськими організаціями та церквами, завдяки чому підтримав декілька шкіл та закладів для дітей з обмеженими можливостями. Через війну в сусідній країні вони відчули своїм обов’язком допомогти, і на їхній заклик долучитися до благодійності відгукнулося багато людей, зазначив пан Сас.

Речниця уряду Угорщини Олександра Сенткірайі наголосила, що уряд допоможе всім людям, які, рятуючись від війни, прибули до Угорщини.

Уряд виділить ще 3 мільярди форинтів на підтримку шести найбільших благодійних організацій, які надають допомогу біженцям, повідомила речниця. Олександра Сенткірайі зазначила, що в разі потреби уряд надасть додаткову допомогу для того, щоб усі біженці з України, які опинилися в скруті, отримали належне забезпечення.

«Надихаюче, що угорці об’єднали зусилля, працюють разом заради однієї мети – допомагати людям, які прибувають із сусідньої країни», – сказала Олександра Сенткірайі.

У передачі гуманітарного вантажу взяв участь державний секретар з питань релігії та зв’язків національних меншин Міклош Шолтес, представники Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, Закарпатської реформатської церкви та Берегівської римо-католицької парафії.

Законопроєкт про “національні спільноти”: неякісний товар у гарному пакуванні

Однією з умов, дотримання яких Європейська комісія вимагає для збереження статусу України як кандидата на вступ до ЄС, є завершення “реформи правової бази для національних меншин”. Ідеться про ухвалення нового закону про національні меншини, який має замінити застарілий і по суті недієвий закон від 1992 року.

Етноспільноти підтримують якнайшвидший вступ України до ЄС

21 липня у будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України відбулася консультаційна зустріч з етноспільнотами України Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, першого заступника Міністра Ростислава Карандєєва та Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олени Богдан. Зустріч пройшла в кросформаті (офлайн та онлайн).