Стосовно ліквідації та реорганізації закладів культури

Провів селектор з головами ОДА щодо ситуації з передачею закладів культури територіальним громадам – пише на Facebook-сторінці (https://www.facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua) міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

– Є три ключові проблеми:

– Небажання територіальних громад опікуватись закладами культури

Наразі майже у всіх областях не поодинокі випадки громад, які навідріз відмовляються забирати заклади культури, бо не бачать в них сенсу. Проте, керівництво громад забуває той факт, що вони отримали свою владу на місцях завдяки реформі децентралізації. А однією з основоположних засад децентралізації є забезпечення населенню доступу до якісних послуг, і культурні послуги тут не є виключенням.

– Відсутність комунікації на місцях

Під час впровадження реформи адміністративно-територіального устрою, важливо, щоб про це інформували локально. Жителі мають знати, до кого звертатися із питаннями щодо ліквідації чи реорганізації закладів культури.

Саме тому акцентував керівникам ОДА на важливості діалогу та надання роз’яснень місцевим саме від голів громад областей. Для цього МКІП створили всі необхідні інформативні матеріали. Також будемо в постійному діалозі з ОДА, щоб розуміти поточну ситуацію.

– Спроби провести ліквідацію та реорганізацію в обхід МКІП

Рекомендував працівникам структурних підрозділів у сфері культури ОДА перечитати ЗУ «Про культуру» та передати ці знання на місця. Бо порушення юридичної процедури стане наслідком звернення до прокуратори з боку МКІП. Додатково звернувся до Генерального Прокурора України за підтримкою щодо перевірки дій посадових осіб місцевого самоврядування у випадках ліквідації закладів культури райрадами чи громадами без погодження з МКІП. Про подібні випадки ми повідомлятимемо публічно.

І на завершення нагадаю – ліквідація не обов’язкова. Можлива реорганізація. І коли вона відбувається обгрунтовано і з дотриманням соціальних нормативів – це позначатиметься на підвищенні якості надання культурних послуг в регіонах. Заклад культури – це не про стіни, а про якісний зміст і попит на нього.

Законопроєкт про “національні спільноти”: неякісний товар у гарному пакуванні

Однією з умов, дотримання яких Європейська комісія вимагає для збереження статусу України як кандидата на вступ до ЄС, є завершення “реформи правової бази для національних меншин”. Ідеться про ухвалення нового закону про національні меншини, який має замінити застарілий і по суті недієвий закон від 1992 року.

Етноспільноти підтримують якнайшвидший вступ України до ЄС

21 липня у будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України відбулася консультаційна зустріч з етноспільнотами України Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, першого заступника Міністра Ростислава Карандєєва та Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олени Богдан. Зустріч пройшла в кросформаті (офлайн та онлайн).