Стосовно ліквідації та реорганізації закладів культури

Провів селектор з головами ОДА щодо ситуації з передачею закладів культури територіальним громадам – пише на Facebook-сторінці (https://www.facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua) міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

– Є три ключові проблеми:

– Небажання територіальних громад опікуватись закладами культури

Наразі майже у всіх областях не поодинокі випадки громад, які навідріз відмовляються забирати заклади культури, бо не бачать в них сенсу. Проте, керівництво громад забуває той факт, що вони отримали свою владу на місцях завдяки реформі децентралізації. А однією з основоположних засад децентралізації є забезпечення населенню доступу до якісних послуг, і культурні послуги тут не є виключенням.

– Відсутність комунікації на місцях

Під час впровадження реформи адміністративно-територіального устрою, важливо, щоб про це інформували локально. Жителі мають знати, до кого звертатися із питаннями щодо ліквідації чи реорганізації закладів культури.

Саме тому акцентував керівникам ОДА на важливості діалогу та надання роз’яснень місцевим саме від голів громад областей. Для цього МКІП створили всі необхідні інформативні матеріали. Також будемо в постійному діалозі з ОДА, щоб розуміти поточну ситуацію.

– Спроби провести ліквідацію та реорганізацію в обхід МКІП

Рекомендував працівникам структурних підрозділів у сфері культури ОДА перечитати ЗУ «Про культуру» та передати ці знання на місця. Бо порушення юридичної процедури стане наслідком звернення до прокуратори з боку МКІП. Додатково звернувся до Генерального Прокурора України за підтримкою щодо перевірки дій посадових осіб місцевого самоврядування у випадках ліквідації закладів культури райрадами чи громадами без погодження з МКІП. Про подібні випадки ми повідомлятимемо публічно.

І на завершення нагадаю – ліквідація не обов’язкова. Можлива реорганізація. І коли вона відбувається обгрунтовано і з дотриманням соціальних нормативів – це позначатиметься на підвищенні якості надання культурних послуг в регіонах. Заклад культури – це не про стіни, а про якісний зміст і попит на нього.

Ноутбуки з Угорщини для проведення дистанційного навчання отримали викладачі Українсько-угорського інституту УжНУ

Українсько-угорський навчально-науковий інститут УжНУ днями отримав велику кількість ноутбуків від благочинної організації IMG Solution Zrt (керівник Габор Сентдьорді). Вони були необхідні для того, аби викладачі інституту мали можливість безперешкодно проводити дистанційне навчання, розповів директор закладу Олександр Шпеник.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

Звернення лауреата почесної відзнаки імені Ороня Яноша Віктора Трошкі

21-го березня цього року президія Закордонного відділення Академії наук Угорщини на своєму засіданні присудила Віктору Трошкі Почесну відзнаку імені Ороня Яноша “за вагомий внесок у розвиток науки”.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

До Чопської МТГ надійшла гуманітарна допомога з міста Загонь

Чопська міська рада, відділ охорони здоров’я в особі начальника відділу Віктора Курина висловлює щиросердечну подяку міському голові міста Загонь (Угорщина) Ласлові Гельмеці за надану гуманітарну допомогу у вигляді медикаментів та перев’язувальних матеріалів.

ЧИТАТИ ДАЛІ »