Стосовно ліквідації та реорганізації закладів культури

Провів селектор з головами ОДА щодо ситуації з передачею закладів культури територіальним громадам – пише на Facebook-сторінці (https://www.facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua) міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

– Є три ключові проблеми:

– Небажання територіальних громад опікуватись закладами культури

Наразі майже у всіх областях не поодинокі випадки громад, які навідріз відмовляються забирати заклади культури, бо не бачать в них сенсу. Проте, керівництво громад забуває той факт, що вони отримали свою владу на місцях завдяки реформі децентралізації. А однією з основоположних засад децентралізації є забезпечення населенню доступу до якісних послуг, і культурні послуги тут не є виключенням.

– Відсутність комунікації на місцях

Під час впровадження реформи адміністративно-територіального устрою, важливо, щоб про це інформували локально. Жителі мають знати, до кого звертатися із питаннями щодо ліквідації чи реорганізації закладів культури.

Саме тому акцентував керівникам ОДА на важливості діалогу та надання роз’яснень місцевим саме від голів громад областей. Для цього МКІП створили всі необхідні інформативні матеріали. Також будемо в постійному діалозі з ОДА, щоб розуміти поточну ситуацію.

– Спроби провести ліквідацію та реорганізацію в обхід МКІП

Рекомендував працівникам структурних підрозділів у сфері культури ОДА перечитати ЗУ «Про культуру» та передати ці знання на місця. Бо порушення юридичної процедури стане наслідком звернення до прокуратори з боку МКІП. Додатково звернувся до Генерального Прокурора України за підтримкою щодо перевірки дій посадових осіб місцевого самоврядування у випадках ліквідації закладів культури райрадами чи громадами без погодження з МКІП. Про подібні випадки ми повідомлятимемо публічно.

І на завершення нагадаю – ліквідація не обов’язкова. Можлива реорганізація. І коли вона відбувається обгрунтовано і з дотриманням соціальних нормативів – це позначатиметься на підвищенні якості надання культурних послуг в регіонах. Заклад культури – це не про стіни, а про якісний зміст і попит на нього.

День Другетів уп’яте святкували в Ужгороді

Реконструкція лицарських боїв, різноманітні майстер-класи, тематичні лекції, ярмарок народних ремесел, частування смаколиками – уже вп’яте відзначили День Другетів в Ужгороді. У 2021 році заходи організували

ЧИТАТИ ДАЛІ »

Лицарі Ордену паленчарів

У Мукачеві прийняли перших 8 закарпатських виробників паленки до Лицарського Ордену паленчарів. Посвята вісьмох закарпатських виробників паленки, які стали першими лицарями Закарпатського Лицарського Ордену паленчарів,

ЧИТАТИ ДАЛІ »