Петер Сіярто в Ужгороді: Угорщина й надалі буде допомагати Україні загалом та Закарпаттю зокрема

Сьогодні, 23 вересня, в Ужгороді із робочим візитом перебував Міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто на запрошення Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

«Усі ми добре розуміємо, що ліпше бути з сусідом у  хороших взаєминах, – розпочав угорський міністр. – Це легко говорити, реалізувати важче. Нам для цього потрібно зробити кілька важливих кроків, щоб взаємини спрямувати в правильне русло. Це не є неможливим, але треба докласти багато роботи. І те, що ми стоїмо зараз поряд, показує, що ми готові здійснити цю співпрацю».

Сійярто відзначив, що Угорщина й надалі зі свого боку буде допомагати Україні загалом та Закарпаттю зокрема. За його словами, за останні 6 років угорський уряд вклав у розвиток Закарпаття 90 млрд форинтів інвестицій.

«Ми визнаємо територіальну цілісність України, підтримуємо газові поставки, які ідуть в Україну, забезпечуємо транзитний проїзд українців у Європу , а в місії ОБСЄ працює багато угорських спеціалістів. І я хотів би надіятися, що Україна буде забезпечувати для угорців тут ті права для нацменшин, які закладені в європейському законодавстві. Сподіваюся, що ті переговори, які проводяться для обговорення стану угорської нацменшини в Закарпатті, будуть успішними. Ми принаймні робимо для цього багато, свідченням цього є й той факт, що сьогодні 50 апаратів ШВЛ передали для лікарень краю», – уточнив Сійярто.

Він також сказав журналістам, що угорський уряд готовий співфінансувати реконструкцію Берегівської лікарні, мосту через річку Тису в пункті пропуску «Чоп-Загонь», готовий взяти участь у побудові об’їзної навколо Берегова , а також відкрити контрольно-пропускний пункт поблизу села «Велика Паладь-Надьгодош» та добудувати до 2021 автотрасу МЗ до українського кордону.

Uzhgorod.net.ua

Законопроєкт про “національні спільноти”: неякісний товар у гарному пакуванні

Однією з умов, дотримання яких Європейська комісія вимагає для збереження статусу України як кандидата на вступ до ЄС, є завершення “реформи правової бази для національних меншин”. Ідеться про ухвалення нового закону про національні меншини, який має замінити застарілий і по суті недієвий закон від 1992 року.

Етноспільноти підтримують якнайшвидший вступ України до ЄС

21 липня у будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України відбулася консультаційна зустріч з етноспільнотами України Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, першого заступника Міністра Ростислава Карандєєва та Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олени Богдан. Зустріч пройшла в кросформаті (офлайн та онлайн).