Петер Сіярто в Ужгороді: Угорщина й надалі буде допомагати Україні загалом та Закарпаттю зокрема

Сьогодні, 23 вересня, в Ужгороді із робочим візитом перебував Міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто на запрошення Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

«Усі ми добре розуміємо, що ліпше бути з сусідом у  хороших взаєминах, – розпочав угорський міністр. – Це легко говорити, реалізувати важче. Нам для цього потрібно зробити кілька важливих кроків, щоб взаємини спрямувати в правильне русло. Це не є неможливим, але треба докласти багато роботи. І те, що ми стоїмо зараз поряд, показує, що ми готові здійснити цю співпрацю».

Сійярто відзначив, що Угорщина й надалі зі свого боку буде допомагати Україні загалом та Закарпаттю зокрема. За його словами, за останні 6 років угорський уряд вклав у розвиток Закарпаття 90 млрд форинтів інвестицій.

«Ми визнаємо територіальну цілісність України, підтримуємо газові поставки, які ідуть в Україну, забезпечуємо транзитний проїзд українців у Європу , а в місії ОБСЄ працює багато угорських спеціалістів. І я хотів би надіятися, що Україна буде забезпечувати для угорців тут ті права для нацменшин, які закладені в європейському законодавстві. Сподіваюся, що ті переговори, які проводяться для обговорення стану угорської нацменшини в Закарпатті, будуть успішними. Ми принаймні робимо для цього багато, свідченням цього є й той факт, що сьогодні 50 апаратів ШВЛ передали для лікарень краю», – уточнив Сійярто.

Він також сказав журналістам, що угорський уряд готовий співфінансувати реконструкцію Берегівської лікарні, мосту через річку Тису в пункті пропуску «Чоп-Загонь», готовий взяти участь у побудові об’їзної навколо Берегова , а також відкрити контрольно-пропускний пункт поблизу села «Велика Паладь-Надьгодош» та добудувати до 2021 автотрасу МЗ до українського кордону.

Uzhgorod.net.ua

Ноутбуки з Угорщини для проведення дистанційного навчання отримали викладачі Українсько-угорського інституту УжНУ

Українсько-угорський навчально-науковий інститут УжНУ днями отримав велику кількість ноутбуків від благочинної організації IMG Solution Zrt (керівник Габор Сентдьорді). Вони були необхідні для того, аби викладачі інституту мали можливість безперешкодно проводити дистанційне навчання, розповів директор закладу Олександр Шпеник.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

Звернення лауреата почесної відзнаки імені Ороня Яноша Віктора Трошкі

21-го березня цього року президія Закордонного відділення Академії наук Угорщини на своєму засіданні присудила Віктору Трошкі Почесну відзнаку імені Ороня Яноша “за вагомий внесок у розвиток науки”.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

До Чопської МТГ надійшла гуманітарна допомога з міста Загонь

Чопська міська рада, відділ охорони здоров’я в особі начальника відділу Віктора Курина висловлює щиросердечну подяку міському голові міста Загонь (Угорщина) Ласлові Гельмеці за надану гуманітарну допомогу у вигляді медикаментів та перев’язувальних матеріалів.

ЧИТАТИ ДАЛІ »