У Берегівському Європейському домі відкрили стеллу з нагоди дня єднання угорського народу

Урочисту церемонію організували благодійний фонд “За Берегсас” і ЗОБО «Центр підтримки угорської культури Закарпаття». Меморіальну дошку для огляду широкого загалу відкрили провідний консул консульства Угорщини в Берегові Петер Ердеї та член правління БФ Йожеф Чобоя.

Присутніх з нагоди Дня національного єднання угорського народу та 101-ї річниці Тріанонського договору вітав голова ДСУУ, кандидат історичних наук, доцент Ласло Зубанич.

Згадуючи сумне минуле, пам’ятаємо, що саме воно примусило згуртуватись націю, надало сил з перспективою дивитись в майбутнє,”- підсумовував учений і громадський діяч.

Особливого шарму урочистості надала солістка знаного гурту “БоржаВари” юна Абігель Ковач, у виконанні якої прозвучали відомі угорські народні пісні.

Петер Ердеї говорив про те, що трагедія Тріанону є однією з найбільших в історії угорського народу.

Слід не лише пам’ятати про це, а й нагадувати дану подію прийдешнім поколінням, бо вона й нині впливає на наше буття, – зауважив дипломат. –   Все ж, незважаючи на перешкоди, угорська спільнота й тепер тримається разом.”

Думку підтримав секретар Товариства “Закарпаття” Шандор Шеремет, який підкреслив, що угорська спільнота змогла встати на ноги після такої трагедії, від якої багато інших народів не оговталися б. Умови в сусідніх країнах не були сприятливими для збереження подріблених угорців, однак нація зуміла побудувати такі мости єднання, які існують по-сьогодні й із встановленням нових зв’язків розвиваються далі.

Йожеф Чобоя зачитав листа голови кураторіуму фонду “За Берегсас”, уродженця Берегова Арпада Далмая, що зараз проживає в Ніредьгазі.

Дуже радий, що моє рідне місто збагатилось ще однією історичною пам’яткою,” – значилося в дописі.

На завершення учасники урочистості поклали вінки та квіти до меморіальної дошки.

Ноутбуки з Угорщини для проведення дистанційного навчання отримали викладачі Українсько-угорського інституту УжНУ

Українсько-угорський навчально-науковий інститут УжНУ днями отримав велику кількість ноутбуків від благочинної організації IMG Solution Zrt (керівник Габор Сентдьорді). Вони були необхідні для того, аби викладачі інституту мали можливість безперешкодно проводити дистанційне навчання, розповів директор закладу Олександр Шпеник.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

Звернення лауреата почесної відзнаки імені Ороня Яноша Віктора Трошкі

21-го березня цього року президія Закордонного відділення Академії наук Угорщини на своєму засіданні присудила Віктору Трошкі Почесну відзнаку імені Ороня Яноша “за вагомий внесок у розвиток науки”.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

До Чопської МТГ надійшла гуманітарна допомога з міста Загонь

Чопська міська рада, відділ охорони здоров’я в особі начальника відділу Віктора Курина висловлює щиросердечну подяку міському голові міста Загонь (Угорщина) Ласлові Гельмеці за надану гуманітарну допомогу у вигляді медикаментів та перев’язувальних матеріалів.

ЧИТАТИ ДАЛІ »