Угорщина саме зараз. Репортаж з Будапешту.

Будапешт. 19.3.2022
Вся Угорщина щиро переживає важкі випробування, які випали на долю українців. Зараз вона приймає тисячі біженців з зони бойових дій, допомагає їм знайти притулок. Сотні волонтерів працюють на вокзалах, займаючись розміщенням, їжею, одежею, логістикою.
Наш кореспондент Андріана Сочка побувала на вокзалі Нюготі в Будапешті.

Каталін, волонтер:
Вирішила стати волонтером, тому що треба допомагати людям, які рятуються від війни. Свого часу я вивчила російську мову, і тепер можу допомогти своїм знанням мови. Вважаю, що це мінімум, як я можу допомогти. Приходжу сюди практично щодня.
Те, що сталося в Україні, з українцями — просто жахливо! Цього не мало статися… Я обіцяю вам, що у відновленні міст після війни ми теж будемо допомагати. Ми з чоловіком домовилися, що якщо війна закінчиться до літа, то свою відпустку ми проведемо на відновлювальних роботах в Україні.

Андрея, маркетолог у телекомунікаційній організації, волонтер:
Я маю вільний час і машину і ще й живу неподалік, тому вирішила, що можу допомогти. Принесла мішок речей, інколи приношу засоби гігієни, мій робочий графік гнучкий, тому приходжу сюди в різний час, інколи і ввечері. В моєму оточенні є дуже багато людей, які хочуть допомогти, але часто не мають можливості долучитися до волонтерства, тому передають слова підтримки та речі. Я приходжу і допомагаю ще й від їхнього імені.

Ми так само будь-коли можемо потрапити в таку ситуацію, як українці. Я дуже вражена, скільки часу вже триває ця війна і тепер у нас почав з’являтися страх. Спочатку ми сподівалися, що все закінчиться за кілька днів, за 2-3 дня. А тепер уже не знаю навіть, що й думати. Все дуже непевно — ще тиждень? Місяць? Рік? Це дуже лякає…

Законопроєкт про “національні спільноти”: неякісний товар у гарному пакуванні

Однією з умов, дотримання яких Європейська комісія вимагає для збереження статусу України як кандидата на вступ до ЄС, є завершення “реформи правової бази для національних меншин”. Ідеться про ухвалення нового закону про національні меншини, який має замінити застарілий і по суті недієвий закон від 1992 року.

Етноспільноти підтримують якнайшвидший вступ України до ЄС

21 липня у будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України відбулася консультаційна зустріч з етноспільнотами України Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, першого заступника Міністра Ростислава Карандєєва та Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олени Богдан. Зустріч пройшла в кросформаті (офлайн та онлайн).