Угорщина саме зараз. Репортаж з Будапешту.

Будапешт. 19.3.2022
Вся Угорщина щиро переживає важкі випробування, які випали на долю українців. Зараз вона приймає тисячі біженців з зони бойових дій, допомагає їм знайти притулок. Сотні волонтерів працюють на вокзалах, займаючись розміщенням, їжею, одежею, логістикою.
Наш кореспондент Андріана Сочка побувала на вокзалі Нюготі в Будапешті.

Каталін, волонтер:
Вирішила стати волонтером, тому що треба допомагати людям, які рятуються від війни. Свого часу я вивчила російську мову, і тепер можу допомогти своїм знанням мови. Вважаю, що це мінімум, як я можу допомогти. Приходжу сюди практично щодня.
Те, що сталося в Україні, з українцями — просто жахливо! Цього не мало статися… Я обіцяю вам, що у відновленні міст після війни ми теж будемо допомагати. Ми з чоловіком домовилися, що якщо війна закінчиться до літа, то свою відпустку ми проведемо на відновлювальних роботах в Україні.

Андрея, маркетолог у телекомунікаційній організації, волонтер:
Я маю вільний час і машину і ще й живу неподалік, тому вирішила, що можу допомогти. Принесла мішок речей, інколи приношу засоби гігієни, мій робочий графік гнучкий, тому приходжу сюди в різний час, інколи і ввечері. В моєму оточенні є дуже багато людей, які хочуть допомогти, але часто не мають можливості долучитися до волонтерства, тому передають слова підтримки та речі. Я приходжу і допомагаю ще й від їхнього імені.

Ми так само будь-коли можемо потрапити в таку ситуацію, як українці. Я дуже вражена, скільки часу вже триває ця війна і тепер у нас почав з’являтися страх. Спочатку ми сподівалися, що все закінчиться за кілька днів, за 2-3 дня. А тепер уже не знаю навіть, що й думати. Все дуже непевно — ще тиждень? Місяць? Рік? Це дуже лякає…

Ноутбуки з Угорщини для проведення дистанційного навчання отримали викладачі Українсько-угорського інституту УжНУ

Українсько-угорський навчально-науковий інститут УжНУ днями отримав велику кількість ноутбуків від благочинної організації IMG Solution Zrt (керівник Габор Сентдьорді). Вони були необхідні для того, аби викладачі інституту мали можливість безперешкодно проводити дистанційне навчання, розповів директор закладу Олександр Шпеник.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

Звернення лауреата почесної відзнаки імені Ороня Яноша Віктора Трошкі

21-го березня цього року президія Закордонного відділення Академії наук Угорщини на своєму засіданні присудила Віктору Трошкі Почесну відзнаку імені Ороня Яноша “за вагомий внесок у розвиток науки”.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

До Чопської МТГ надійшла гуманітарна допомога з міста Загонь

Чопська міська рада, відділ охорони здоров’я в особі начальника відділу Віктора Курина висловлює щиросердечну подяку міському голові міста Загонь (Угорщина) Ласлові Гельмеці за надану гуманітарну допомогу у вигляді медикаментів та перев’язувальних матеріалів.

ЧИТАТИ ДАЛІ »