День народження Шандора Петефі вшанували в Ужгороді

Напевно, багато хто навіть відпочивав від «втоми» передвечірнього Нового року, коли починався культурний сезон 2021 року – у всьому світі вони пам’ятали, що в 1823 році Шандор Петефі народився в місті на Великій рівнині. Активіст міської організації ДПУУ в Ужгороді, який поклав вінки поваги на п’єдестал статуї Петефі, а потім доктор. Шандор Спенік, президент ДПУУ ДСУУ, виголосив коротку меморіальну промову.

Виникає питання: чи має поет сьогодні що сказати? Звичайно. Мабуть, найголовніше, «самооцінка має першочергове значення. У нинішній ситуації, коли людське життя найдешевше, коли угорці, розірвані на меншість, дедалі більше деградують, звернімось знову до Петефі: його вірші, його вірші, які стали піснями, які стали молитвами нації.

Ми виборюємо європейські ідеї – інакше російські варвари зґвалтували б і Будапешт, і Відень, стерли б історію Праги чи Варшави – Федір Шандор

Я повністю розчарувався у ворогові. Це навіть не солдати – це та сама орда, яка напала у 1242 році на угорське королівство, і ті самі нелюди, які нищили угорську революцію 1956». Так сказав у інтерв’ю для угорського тижневика «Мадяр Ханг» український військовий, викладач Ужгородського національного університету Федір Шандор.

В Ужгороді з’явилась вулиця Академіка Шпеника

Депутати міськради Ужгорода 31 травня на сесії проголосували за перейменування вулиці Івана Анкудінова на честь Отто Бартоломійовича Шпеника — першого академіка НАН України на Закарпатті, всесвітньовідомого вченого-фізика, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, багаторічного директора Інституту, почесного громадянина міста Ужгород. Попередньо відбулося громадське обговорення та громадські слухання, де підтримали пропозицію перейменування.

Каталін Новак: Угорщина і угорці прагнуть тільки миру

Вчора на єдиному нині діючому українському телеканалі показали програму збору коштів. Як Президента Угорської Республіки, мене запросили разом з іншими главами держав і урядів виступити на благодійному телевізійному шоу «Врятуй Україну – #Стопвійні»…