День народження Шандора Петефі вшанували в Ужгороді

Напевно, багато хто навіть відпочивав від «втоми» передвечірнього Нового року, коли починався культурний сезон 2021 року – у всьому світі вони пам’ятали, що в 1823 році Шандор Петефі народився в місті на Великій рівнині. Активіст міської організації ДПУУ в Ужгороді, який поклав вінки поваги на п’єдестал статуї Петефі, а потім доктор. Шандор Спенік, президент ДПУУ ДСУУ, виголосив коротку меморіальну промову.

Виникає питання: чи має поет сьогодні що сказати? Звичайно. Мабуть, найголовніше, «самооцінка має першочергове значення. У нинішній ситуації, коли людське життя найдешевше, коли угорці, розірвані на меншість, дедалі більше деградують, звернімось знову до Петефі: його вірші, його вірші, які стали піснями, які стали молитвами нації.

Законопроєкт про “національні спільноти”: неякісний товар у гарному пакуванні

Однією з умов, дотримання яких Європейська комісія вимагає для збереження статусу України як кандидата на вступ до ЄС, є завершення “реформи правової бази для національних меншин”. Ідеться про ухвалення нового закону про національні меншини, який має замінити застарілий і по суті недієвий закон від 1992 року.

Етноспільноти підтримують якнайшвидший вступ України до ЄС

21 липня у будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України відбулася консультаційна зустріч з етноспільнотами України Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, першого заступника Міністра Ростислава Карандєєва та Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олени Богдан. Зустріч пройшла в кросформаті (офлайн та онлайн).