Укладено угоду про співпрацю

Укладено угоду про співпрацю Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки з Хмельницькою регіональною спілкою угорців імені Святого Іштвана. Сьогодні з головою спілки Аттила Сикора пригощались угорськими кюртеш-калачами, згадували минулий 2021 рік, заходи спілки та участь у них представників бібліотеки, участь спілчан у бібліотечних подіях року, говорили про спільні заходи на 2022 рік.
Бібліотеку і товариство єднає тісна співпраця, голова спілки неодноразово присутній на просвітницьких заходах у бібліотеці серед читачів з нагоди Дня рідної мови, вшанування пам’яті видатних діячів угорського походження, інших.
У фондах бібліотеки є чимало книг про Угорщину, видання угорською мовою представлено у Відділ літератури іноземними мовами Хмельницької ОУНБ та знаходять своїх читачів. Чимало з книг отримані подарунком від Посольства Угорщини в Україні та його представників. От і нині, в ознаменування майбутніх подій у 2022 році, бібліотеці подаровано календар на 2022 рік. У його оформленні використані картини відомого художника Стефан-Арпад Мадяр, навіяні від сприйняття митцем музики Ференца Ліста та Бели Бартока.

Законопроєкт про “національні спільноти”: неякісний товар у гарному пакуванні

Однією з умов, дотримання яких Європейська комісія вимагає для збереження статусу України як кандидата на вступ до ЄС, є завершення “реформи правової бази для національних меншин”. Ідеться про ухвалення нового закону про національні меншини, який має замінити застарілий і по суті недієвий закон від 1992 року.

Етноспільноти підтримують якнайшвидший вступ України до ЄС

21 липня у будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України відбулася консультаційна зустріч з етноспільнотами України Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, першого заступника Міністра Ростислава Карандєєва та Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олени Богдан. Зустріч пройшла в кросформаті (офлайн та онлайн).