Укладено угоду про співпрацю

Укладено угоду про співпрацю Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки з Хмельницькою регіональною спілкою угорців імені Святого Іштвана. Сьогодні з головою спілки Аттила Сикора пригощались угорськими кюртеш-калачами, згадували минулий 2021 рік, заходи спілки та участь у них представників бібліотеки, участь спілчан у бібліотечних подіях року, говорили про спільні заходи на 2022 рік.
Бібліотеку і товариство єднає тісна співпраця, голова спілки неодноразово присутній на просвітницьких заходах у бібліотеці серед читачів з нагоди Дня рідної мови, вшанування пам’яті видатних діячів угорського походження, інших.
У фондах бібліотеки є чимало книг про Угорщину, видання угорською мовою представлено у Відділ літератури іноземними мовами Хмельницької ОУНБ та знаходять своїх читачів. Чимало з книг отримані подарунком від Посольства Угорщини в Україні та його представників. От і нині, в ознаменування майбутніх подій у 2022 році, бібліотеці подаровано календар на 2022 рік. У його оформленні використані картини відомого художника Стефан-Арпад Мадяр, навіяні від сприйняття митцем музики Ференца Ліста та Бели Бартока.

Ми виборюємо європейські ідеї – інакше російські варвари зґвалтували б і Будапешт, і Відень, стерли б історію Праги чи Варшави – Федір Шандор

Я повністю розчарувався у ворогові. Це навіть не солдати – це та сама орда, яка напала у 1242 році на угорське королівство, і ті самі нелюди, які нищили угорську революцію 1956». Так сказав у інтерв’ю для угорського тижневика «Мадяр Ханг» український військовий, викладач Ужгородського національного університету Федір Шандор.

В Ужгороді з’явилась вулиця Академіка Шпеника

Депутати міськради Ужгорода 31 травня на сесії проголосували за перейменування вулиці Івана Анкудінова на честь Отто Бартоломійовича Шпеника — першого академіка НАН України на Закарпатті, всесвітньовідомого вченого-фізика, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, багаторічного директора Інституту, почесного громадянина міста Ужгород. Попередньо відбулося громадське обговорення та громадські слухання, де підтримали пропозицію перейменування.

Каталін Новак: Угорщина і угорці прагнуть тільки миру

Вчора на єдиному нині діючому українському телеканалі показали програму збору коштів. Як Президента Угорської Республіки, мене запросили разом з іншими главами держав і урядів виступити на благодійному телевізійному шоу «Врятуй Україну – #Стопвійні»…