Збір червоної паприки. Сезон у розпалі

Сезон збору червоного перцю на Закарпатті у розпалі.

Від двох до трьох сотень кілограм щороку збирають фермери у селі Велика Добронь. Опісля висушують та перемелюють у спеції.

Тутешні селяни примудряються збирати з притисянських земель два врожаї за сезон. З настанням весняного тепла висаджують ранню картоплю, яку вибирають наприкінці травня. А викопавши картоплю, одразу пересаджують із теплиць у відкритий грунт розсаду перцю.

Нині кожне подвір’я сіл Мала та Велика Добронь у Закарпатті прикрашають яскраво-червоні в’язанки перцю. Нанизаний на мотузку, він висихає, щоб потім  перемеленим з’явитися на полицях магазинів, на ринках Закарпаття та інших міст України.

Ноутбуки з Угорщини для проведення дистанційного навчання отримали викладачі Українсько-угорського інституту УжНУ

Українсько-угорський навчально-науковий інститут УжНУ днями отримав велику кількість ноутбуків від благочинної організації IMG Solution Zrt (керівник Габор Сентдьорді). Вони були необхідні для того, аби викладачі інституту мали можливість безперешкодно проводити дистанційне навчання, розповів директор закладу Олександр Шпеник.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

Звернення лауреата почесної відзнаки імені Ороня Яноша Віктора Трошкі

21-го березня цього року президія Закордонного відділення Академії наук Угорщини на своєму засіданні присудила Віктору Трошкі Почесну відзнаку імені Ороня Яноша “за вагомий внесок у розвиток науки”.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

До Чопської МТГ надійшла гуманітарна допомога з міста Загонь

Чопська міська рада, відділ охорони здоров’я в особі начальника відділу Віктора Курина висловлює щиросердечну подяку міському голові міста Загонь (Угорщина) Ласлові Гельмеці за надану гуманітарну допомогу у вигляді медикаментів та перев’язувальних матеріалів.

ЧИТАТИ ДАЛІ »