Книгу про діяльність дворянських родин презентував Ласлов Зубанич

У щорічній акції «Письменник за прилавком» 7 грудня взяв участь завідувач кафедри історії Угорщини та європейської інтеграції Українсько-угорського навчально-наукового інституту УжНУ, голова Демократичної спілки угорців України Ласло Зубанич. На акції в книжковому магазині «Кобзар» він презентував свої книги за 20 років.

Особливу увагу історик приділив книзі, яка вийшла цього року — «Суспільно-політичний розвиток дворянських родин північно-східної Угорщини у 1526-1657 рр.». В книзі — характеристика видатних дворянських родин на території частини Угорщини, яка на той час охоплювала і частину Закарпаття. Другети, Перені, Баторі, Ракоці, Зріні — лише невеликий список відомих родин, діяльність яких описана в презентованій книзі. «Про дворян заведено говорити здебільшого як про пригнічувачів народу, проте вони також зробили великий внесок у розвиток Закарпаття. Зауважу й таке: від того, наскільки заможними були піддані, залежав достаток і дворянина, адже бюджет формувався з податків. Тож дворяни були зацікавлені у платоспроможності підданих», — розповів письменник.

Серед інших презентованих на акції книг Ласло Зубанича — видання для студентів і школярів з історії Угорщини; легенди та балади Закарпаття; книга про Ференца ІІ Ракоці; про процеси над відьмами на території Закарпаття кінця середніх віків і початку нового часу.

Тепер історик працює над монографією про Другетів і панує наступного року видати її з документальними підтвердженнями фактів, портретами. Крім того, працює над кни гою про маловідомих видатних жінок-дворянок, які жили в Ужгородському та Невицькому замках. А ще, розповів. планує перевидати доповнену розвідку про рідне село Гут Берегівського району, яка вийшла у 2001 р. і стала першо в його письменницькому доробку.

Законопроєкт про “національні спільноти”: неякісний товар у гарному пакуванні

Однією з умов, дотримання яких Європейська комісія вимагає для збереження статусу України як кандидата на вступ до ЄС, є завершення “реформи правової бази для національних меншин”. Ідеться про ухвалення нового закону про національні меншини, який має замінити застарілий і по суті недієвий закон від 1992 року.

Етноспільноти підтримують якнайшвидший вступ України до ЄС

21 липня у будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України відбулася консультаційна зустріч з етноспільнотами України Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, першого заступника Міністра Ростислава Карандєєва та Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олени Богдан. Зустріч пройшла в кросформаті (офлайн та онлайн).