День Другетів уп’яте святкували в Ужгороді

Реконструкція лицарських боїв, різноманітні майстер-класи, тематичні лекції, ярмарок народних ремесел, частування смаколиками – уже вп’яте відзначили День Другетів в Ужгороді. У 2021 році заходи організували у старому селі Музею архітектури і побуту минулої неділі.

Кожної третьої неділі вересня стало доброю традицією святкувати Другет-фест у різних локаціях міста, цьогоріч – заходи організували просто неба у скансені. Франко-італійська родина Другетів має історичне значення – саме з них почався Ужгород. І Другет-фест саме має на меті нагади про родоначальників міста та їх внесок у його розквіт.

Ужгородський замок, Кафедральні собори, поява Греко-католицької унії, архітектура старого центра та ще чимало здобутків – таку знакову для Ужгорода спадщину залишили Другети. У рамках Другет-фесту було проведено ряд наукових лекцій. Ласло Зубанич, завідувач кафедри історії Угорщини та європейської інтеграції УУННІ, голова Демократичної срілки угорців України (ДСУУ) розповідав аудиторії про прихід Другетів на тенери Північно-східної Угорщини (в т.ч. Ужгород) та діяльність їх перших представників в епоху королів Анжу.

Організатори вже анонсували – у наступному році Другет-фест планують зробити більш масштабним, якщо дозволить епідситуація.

Ноутбуки з Угорщини для проведення дистанційного навчання отримали викладачі Українсько-угорського інституту УжНУ

Українсько-угорський навчально-науковий інститут УжНУ днями отримав велику кількість ноутбуків від благочинної організації IMG Solution Zrt (керівник Габор Сентдьорді). Вони були необхідні для того, аби викладачі інституту мали можливість безперешкодно проводити дистанційне навчання, розповів директор закладу Олександр Шпеник.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

Звернення лауреата почесної відзнаки імені Ороня Яноша Віктора Трошкі

21-го березня цього року президія Закордонного відділення Академії наук Угорщини на своєму засіданні присудила Віктору Трошкі Почесну відзнаку імені Ороня Яноша “за вагомий внесок у розвиток науки”.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

До Чопської МТГ надійшла гуманітарна допомога з міста Загонь

Чопська міська рада, відділ охорони здоров’я в особі начальника відділу Віктора Курина висловлює щиросердечну подяку міському голові міста Загонь (Угорщина) Ласлові Гельмеці за надану гуманітарну допомогу у вигляді медикаментів та перев’язувальних матеріалів.

ЧИТАТИ ДАЛІ »