Подарунки для бібліотеки

Днями до Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека з цінними подарунками завітав Атілла Сікора, голова правління Хмельницької регіональної спілки угорців імені Святого Іштвана. Бібліотеці презентовно ряд книг про Угорщину та угорською мовою, плакати і атрибутику, прапори Євросоюзу та Угорщини. Згадували про участь товариства у заходах бібліотеки, подаровані раніше книги, якими користуються читачі. Обговорили напрямки подальшої співпраці в інформуванні громадян про історію та культуру цієї європейської країни, популяризації творчості її видатних земляків, можливостей біблітечних фондів для вивчення читачами угорської мови та інші.
Довідково. У області проживає 92 представники угорської національності. У фондах Відділ літератури іноземними мовами Хмельницької ОУНБ зосереджено понад 80 видань угорською. Є також видання українською з історії та культури країни, її пам’яток, туристичних та рекреаційних ресурсів, угорська література у перекладах, музика у записах. Співпраця продовжується в ім’я взаєморозуміння і збагачення культур..

Законопроєкт про “національні спільноти”: неякісний товар у гарному пакуванні

Однією з умов, дотримання яких Європейська комісія вимагає для збереження статусу України як кандидата на вступ до ЄС, є завершення “реформи правової бази для національних меншин”. Ідеться про ухвалення нового закону про національні меншини, який має замінити застарілий і по суті недієвий закон від 1992 року.

Етноспільноти підтримують якнайшвидший вступ України до ЄС

21 липня у будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України відбулася консультаційна зустріч з етноспільнотами України Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, першого заступника Міністра Ростислава Карандєєва та Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олени Богдан. Зустріч пройшла в кросформаті (офлайн та онлайн).