На Закарпатті буде реалізовано транскордонний Українсько-Угорський проект на 3,8 млрд. грн.

Про це розповів перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.
Дорога в обхід Берегова, реконструкція мосту на території пункту пропуску «Чоп (Тиса) — Загонь» та з’єднання України та Угорщини автомагістраллю М3 — пріоритети української сторони у співпраці з угорськими партнерами. Про це говорили під час відеоконференції із колегами з Угорщини.
«Транскордонне співробітництво і розвиток прикордонної інфраструктури — для мене особисто одне з пріоритетних завдань на посаді першого заступника голови Закарпатської ОДА.
Відрадно, що за результатами нашої зустрічі маємо ряд позитивних рішень. Передусім, обидві сторони зацікавлені у реалізації усіх згаданих проєктів. Зараз вивчаємо проєкт реконструкції мосту на КПП «Чоп (Тиса) — Загонь». Найближчим часом зможемо його вивчити, розподілити роботи і приступити до їх фінансування та виконання.
І ще трішки цифр і фактів:
— трохи більше року — саме стільки нам потрібно часу, щоб закінчити будівництво і підведення до українсько-угорського кордону дороги М3. А це близько 10 км нових автошляхів від перспективного пункту пропуску «Дийда-Берегдароц» до перетину дороги у с. Гать;
— орієнтовна вартість цього об’єкту — 3,8 млрд. гривень і його включили в програму «Велике будівництво»;
— за планом у 2022 році має завершитись повна реконструкція на митному посту «Лужанка», з метою започаткування вантажного автомобільного руху без обмеження ваги (зараз обмеження до 7,5 т). Зараз проходить корегування документації, а будівельні роботи стартують у другому півріччі 2021 року», — повідомив Мирослав Білецький.

Ноутбуки з Угорщини для проведення дистанційного навчання отримали викладачі Українсько-угорського інституту УжНУ

Українсько-угорський навчально-науковий інститут УжНУ днями отримав велику кількість ноутбуків від благочинної організації IMG Solution Zrt (керівник Габор Сентдьорді). Вони були необхідні для того, аби викладачі інституту мали можливість безперешкодно проводити дистанційне навчання, розповів директор закладу Олександр Шпеник.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

Звернення лауреата почесної відзнаки імені Ороня Яноша Віктора Трошкі

21-го березня цього року президія Закордонного відділення Академії наук Угорщини на своєму засіданні присудила Віктору Трошкі Почесну відзнаку імені Ороня Яноша “за вагомий внесок у розвиток науки”.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

До Чопської МТГ надійшла гуманітарна допомога з міста Загонь

Чопська міська рада, відділ охорони здоров’я в особі начальника відділу Віктора Курина висловлює щиросердечну подяку міському голові міста Загонь (Угорщина) Ласлові Гельмеці за надану гуманітарну допомогу у вигляді медикаментів та перев’язувальних матеріалів.

ЧИТАТИ ДАЛІ »