На Закарпатті буде реалізовано транскордонний Українсько-Угорський проект на 3,8 млрд. грн.

Про це розповів перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.
Дорога в обхід Берегова, реконструкція мосту на території пункту пропуску «Чоп (Тиса) — Загонь» та з’єднання України та Угорщини автомагістраллю М3 — пріоритети української сторони у співпраці з угорськими партнерами. Про це говорили під час відеоконференції із колегами з Угорщини.
«Транскордонне співробітництво і розвиток прикордонної інфраструктури — для мене особисто одне з пріоритетних завдань на посаді першого заступника голови Закарпатської ОДА.
Відрадно, що за результатами нашої зустрічі маємо ряд позитивних рішень. Передусім, обидві сторони зацікавлені у реалізації усіх згаданих проєктів. Зараз вивчаємо проєкт реконструкції мосту на КПП «Чоп (Тиса) — Загонь». Найближчим часом зможемо його вивчити, розподілити роботи і приступити до їх фінансування та виконання.
І ще трішки цифр і фактів:
— трохи більше року — саме стільки нам потрібно часу, щоб закінчити будівництво і підведення до українсько-угорського кордону дороги М3. А це близько 10 км нових автошляхів від перспективного пункту пропуску «Дийда-Берегдароц» до перетину дороги у с. Гать;
— орієнтовна вартість цього об’єкту — 3,8 млрд. гривень і його включили в програму «Велике будівництво»;
— за планом у 2022 році має завершитись повна реконструкція на митному посту «Лужанка», з метою започаткування вантажного автомобільного руху без обмеження ваги (зараз обмеження до 7,5 т). Зараз проходить корегування документації, а будівельні роботи стартують у другому півріччі 2021 року», — повідомив Мирослав Білецький.

Законопроєкт про “національні спільноти”: неякісний товар у гарному пакуванні

Однією з умов, дотримання яких Європейська комісія вимагає для збереження статусу України як кандидата на вступ до ЄС, є завершення “реформи правової бази для національних меншин”. Ідеться про ухвалення нового закону про національні меншини, який має замінити застарілий і по суті недієвий закон від 1992 року.

Етноспільноти підтримують якнайшвидший вступ України до ЄС

21 липня у будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України відбулася консультаційна зустріч з етноспільнотами України Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, першого заступника Міністра Ростислава Карандєєва та Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олени Богдан. Зустріч пройшла в кросформаті (офлайн та онлайн).