Петер Сійярто в Ужгороді зустрівся з міністром МЗС України Дмитром Кулебою

Міністр закордонних справ та зовнішньої економіки Угорщини Петер Сійярто, перебуваючи в Ужгороді, наголосив, що Угорщина допомагає Закарпаттю та Україні у боротьбі з другою хвилею коронавірусної інфекції, свідченням чого є ті 50 апаратів ШВЛ, які високопосадовець передав для 22 закарпатських лікарень.

Завдяки цій допомозі, загальною вартістю у 3 мільйони євро, кожен медзаклад області матиме найсучасніші апарати штучного дихання. Медична система України не була готова до коронавірусу, адже у лікарнях не вистачало захисного спорядження. Результатом цього стало і те, що чверть хворих – лікарі та медперсонал. В Україні за останню добу було зареєстровано 3500 нових випадків зараження, що є дуже високим показником. Після приїзду до Закарпаття Петер Сійярто спершу зустрівся з Міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, а по обіді взяв участь в урочистому відкритті навчального року у Закарпатському угорському інституті ім. Ф. Ракоці ІІ.

Законопроєкт про “національні спільноти”: неякісний товар у гарному пакуванні

Однією з умов, дотримання яких Європейська комісія вимагає для збереження статусу України як кандидата на вступ до ЄС, є завершення “реформи правової бази для національних меншин”. Ідеться про ухвалення нового закону про національні меншини, який має замінити застарілий і по суті недієвий закон від 1992 року.

Етноспільноти підтримують якнайшвидший вступ України до ЄС

21 липня у будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України відбулася консультаційна зустріч з етноспільнотами України Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, першого заступника Міністра Ростислава Карандєєва та Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олени Богдан. Зустріч пройшла в кросформаті (офлайн та онлайн).