Україна та Угорщина продовжують співпрацю задля забезпечення прав національних меншин

На виконання домовленості міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петера Сійярто 21 вересня в Києві відбулась зустріч співголів Змішаної українсько-угорської комісії з питань забезпечення прав національних меншин – заступника міністра закордонних справ України Василя Боднара та уповноваженого міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини з питань розвитку політики сусідства Ференца Калмара.

Співрозмовники детально обговорили підготовку чергового засідання змішаної комісії. Василь Боднар висловив упевненість в тому, що діалог України та Угорщини в межах діяльності комісії сприятиме належному забезпеченню прав української меншини в Угорщині та угорської в Україні відповідно до національного законодавства сторін.

«Це, в свою чергу, зміцнюватиме добросусідські взаємовигідні відносин між нашими країнами», – наголосив заступник глави МЗС України.

Дипломати домовилися, що чергове засідання Змішаної українсько-угорської комісії з питань забезпечення прав національних меншин відбудеться в Києві ближчим часом. Точна дата буде узгоджена дипломатичними каналами.

Василь Боднар та Ференц Калмар також відзначили прогрес у втіленні підсумків 3-го засідання українсько-угорської міжвідомчої робочої групи з питань освіти, що відбулося 16 вересня в Ужгороді.

У зустрічі з української сторони також взяли участь пані посол України в Угорщині Любов Непоп, заступниця голови української частини комісії, голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан та секретарка української частини комісії Вікторія Каланчук.

Науковець, громадський діяч Михайло Товт – про нацменшини та їхні права в Україні

Михайло Товт – фахівець із прав національних меншин, представник угорської меншини в Україні. Старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН

ЧИТАТИ ДАЛІ »

Як має працювати Закон України “Про корінні народи України”?

18 травня цього року, в день вшанування пам’яті депортації кримськотатарського народу у 1944 році, Президент України Володимир Зеленський, виконуючи свою обіцянку, дану рівно рік тому,

ЧИТАТИ ДАЛІ »

Проблеми з освітою на Закарпатті не пов’язані з національними меншинами

Ми вже писали про розслідування за результатами ЗНО і стало зрозуміло, що четвертий рік поспіль Закарпаття за результатами ЗНО займає останнє місце не через те,

ЧИТАТИ ДАЛІ »