Україна та Угорщина продовжують співпрацю задля забезпечення прав національних меншин

На виконання домовленості міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петера Сійярто 21 вересня в Києві відбулась зустріч співголів Змішаної українсько-угорської комісії з питань забезпечення прав національних меншин – заступника міністра закордонних справ України Василя Боднара та уповноваженого міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини з питань розвитку політики сусідства Ференца Калмара.

Співрозмовники детально обговорили підготовку чергового засідання змішаної комісії. Василь Боднар висловив упевненість в тому, що діалог України та Угорщини в межах діяльності комісії сприятиме належному забезпеченню прав української меншини в Угорщині та угорської в Україні відповідно до національного законодавства сторін.

«Це, в свою чергу, зміцнюватиме добросусідські взаємовигідні відносин між нашими країнами», – наголосив заступник глави МЗС України.

Дипломати домовилися, що чергове засідання Змішаної українсько-угорської комісії з питань забезпечення прав національних меншин відбудеться в Києві ближчим часом. Точна дата буде узгоджена дипломатичними каналами.

Василь Боднар та Ференц Калмар також відзначили прогрес у втіленні підсумків 3-го засідання українсько-угорської міжвідомчої робочої групи з питань освіти, що відбулося 16 вересня в Ужгороді.

У зустрічі з української сторони також взяли участь пані посол України в Угорщині Любов Непоп, заступниця голови української частини комісії, голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан та секретарка української частини комісії Вікторія Каланчук.

Ноутбуки з Угорщини для проведення дистанційного навчання отримали викладачі Українсько-угорського інституту УжНУ

Українсько-угорський навчально-науковий інститут УжНУ днями отримав велику кількість ноутбуків від благочинної організації IMG Solution Zrt (керівник Габор Сентдьорді). Вони були необхідні для того, аби викладачі інституту мали можливість безперешкодно проводити дистанційне навчання, розповів директор закладу Олександр Шпеник.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

Звернення лауреата почесної відзнаки імені Ороня Яноша Віктора Трошкі

21-го березня цього року президія Закордонного відділення Академії наук Угорщини на своєму засіданні присудила Віктору Трошкі Почесну відзнаку імені Ороня Яноша “за вагомий внесок у розвиток науки”.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

До Чопської МТГ надійшла гуманітарна допомога з міста Загонь

Чопська міська рада, відділ охорони здоров’я в особі начальника відділу Віктора Курина висловлює щиросердечну подяку міському голові міста Загонь (Угорщина) Ласлові Гельмеці за надану гуманітарну допомогу у вигляді медикаментів та перев’язувальних матеріалів.

ЧИТАТИ ДАЛІ »