Звернення ГО «Демократична спілка угорців України»

З 24 лютого 2022 року триває повномасштабна війна, розв’язана росією проти України. Вбивство українських громадян, зокрема дітей та жінок, зруйновані міста, біженці, які намагаються знайти прихисток від жахіть війни, ‒ все це стало новою реальністю нашої країни, яка, на жаль, триває і надалі.

Закарпаття вже стало прихистком для багатьох наших співвітчизників з інших регіонів, так само закарпатці, зокрема й угорці, захищають нашу країну на передовій разом із нашими співгромадянами з інших областей. Бажання всіх громадян України, незалежно від етнічної ідентичності, ‒ зупинити путіна, звільнити нашу країну від російських військ, відновити мир і територіальну цілісність нашої країни. Ми всі боремося за це, але нам потрібна міжнародна підтримка і реальна допомога, щоб цього досягти.

Ми розраховуємо в цій ситуації на подальшу допомогу Угорщини. Ми вдячні за гуманітарну допомогу, яку Угорщина надає Україні, і за допомогу тим українським громадянам, які тимчасово виїжджають до Угорщини, щоб отримати там прихисток від війни. Ми вдячні за висловлену солідарність Угорщини з Україною і за підтримку вже ухвалених санкцій проти росії.

Ми потребуємо допомоги для того, щоб спільними зусиллями врятувати Україну. Тому від імені нашої громадської організації звертаємося до Уряду Угорщини з закликом підтримати ті звернення, які надходять від українського уряду про допомогу.

Ми просимо допомогти закрити небо України, адже бачимо щодня тут на Закарпатті тих людей, які позбавилися своїх домівок внаслідок варварських російських бомбардувань.

Ми просимо допомогти Україні озброєнням для зміцнення її обороноздатності і захисту.

Ми також просимо Угорщину і надалі бути активним лобістом пришвидшеного вступу України до Європейського Союзу.

Угорці України просять Угорщину допомогти зберегти Україну, у якій ми хочемо і далі жити, залишаючись на своїй рідній землі.

 

З повагою Л. Л. Зубанич, голова ДСУУ

Ноутбуки з Угорщини для проведення дистанційного навчання отримали викладачі Українсько-угорського інституту УжНУ

Українсько-угорський навчально-науковий інститут УжНУ днями отримав велику кількість ноутбуків від благочинної організації IMG Solution Zrt (керівник Габор Сентдьорді). Вони були необхідні для того, аби викладачі інституту мали можливість безперешкодно проводити дистанційне навчання, розповів директор закладу Олександр Шпеник.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

Звернення лауреата почесної відзнаки імені Ороня Яноша Віктора Трошкі

21-го березня цього року президія Закордонного відділення Академії наук Угорщини на своєму засіданні присудила Віктору Трошкі Почесну відзнаку імені Ороня Яноша “за вагомий внесок у розвиток науки”.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

До Чопської МТГ надійшла гуманітарна допомога з міста Загонь

Чопська міська рада, відділ охорони здоров’я в особі начальника відділу Віктора Курина висловлює щиросердечну подяку міському голові міста Загонь (Угорщина) Ласлові Гельмеці за надану гуманітарну допомогу у вигляді медикаментів та перев’язувальних матеріалів.

ЧИТАТИ ДАЛІ »