Звернення ГО «Демократична спілка угорців України»

З 24 лютого 2022 року триває повномасштабна війна, розв’язана росією проти України. Вбивство українських громадян, зокрема дітей та жінок, зруйновані міста, біженці, які намагаються знайти прихисток від жахіть війни, ‒ все це стало новою реальністю нашої країни, яка, на жаль, триває і надалі.

Закарпаття вже стало прихистком для багатьох наших співвітчизників з інших регіонів, так само закарпатці, зокрема й угорці, захищають нашу країну на передовій разом із нашими співгромадянами з інших областей. Бажання всіх громадян України, незалежно від етнічної ідентичності, ‒ зупинити путіна, звільнити нашу країну від російських військ, відновити мир і територіальну цілісність нашої країни. Ми всі боремося за це, але нам потрібна міжнародна підтримка і реальна допомога, щоб цього досягти.

Ми розраховуємо в цій ситуації на подальшу допомогу Угорщини. Ми вдячні за гуманітарну допомогу, яку Угорщина надає Україні, і за допомогу тим українським громадянам, які тимчасово виїжджають до Угорщини, щоб отримати там прихисток від війни. Ми вдячні за висловлену солідарність Угорщини з Україною і за підтримку вже ухвалених санкцій проти росії.

Ми потребуємо допомоги для того, щоб спільними зусиллями врятувати Україну. Тому від імені нашої громадської організації звертаємося до Уряду Угорщини з закликом підтримати ті звернення, які надходять від українського уряду про допомогу.

Ми просимо допомогти закрити небо України, адже бачимо щодня тут на Закарпатті тих людей, які позбавилися своїх домівок внаслідок варварських російських бомбардувань.

Ми просимо допомогти Україні озброєнням для зміцнення її обороноздатності і захисту.

Ми також просимо Угорщину і надалі бути активним лобістом пришвидшеного вступу України до Європейського Союзу.

Угорці України просять Угорщину допомогти зберегти Україну, у якій ми хочемо і далі жити, залишаючись на своїй рідній землі.

 

З повагою Л. Л. Зубанич, голова ДСУУ

Законопроєкт про “національні спільноти”: неякісний товар у гарному пакуванні

Однією з умов, дотримання яких Європейська комісія вимагає для збереження статусу України як кандидата на вступ до ЄС, є завершення “реформи правової бази для національних меншин”. Ідеться про ухвалення нового закону про національні меншини, який має замінити застарілий і по суті недієвий закон від 1992 року.

Етноспільноти підтримують якнайшвидший вступ України до ЄС

21 липня у будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України відбулася консультаційна зустріч з етноспільнотами України Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, першого заступника Міністра Ростислава Карандєєва та Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олени Богдан. Зустріч пройшла в кросформаті (офлайн та онлайн).