Закарпаття Редакція  

У Берегівському Європейському домі відкрили стеллу з нагоди дню єднання угорського народу

Урочисту церемонію організували благодійний фонд “За Берегсас” і ЗОБО «Цетр підтримки угоської культури Закарпаття» (KMMI). Меморіальну дошку для огляду широкого загалу відкрили провідний консул консульства Угорщини в Берегові Петер Ердеї та член правління БФ Йожеф Чобоя.
Присутніх з нагоди Дня національного єднання угорського народу та 101-ї річниці Тріанонського договору вітав голова Демократичної срілки угорців України, кандидат історичних наук, доцент Ласлов Зубанич.

«Згадуючи сумне минуле, пам’ятаємо, що саме воно примусило згуртуватись націю, надало сил з перспективою дивитись в майбутнє,» – підсумовував вчений і громадський діяч.
Особливого шарму урочистості надала солістка знаного гурту «БоржаВари» юна Абігель Ковач, у виконанні якої прозвучали відомі угорські народні пісні.
Петер Ердеї, консул Консульства Угорщини в місті Берегові говорив про те, що трагедія Тріанону є однією з найбільших в історії угорського народу.
«Слід не лише пам’ятати про це, а й нагадувати дану подію прийдешнім поколінням, бо вона й нині впливає на наше буття, – зауважив дипломат. – Все ж, незважаючи на перешкоди, угорська спільнота й тепер тримається разом.”
Думку підтримав секретар Товариства «Закарпаття» (Угорщина) Шандор Шеремет, який підкреслив, що угорська спільнота змогла встати на ноги після такої трагедії, від якої багато інших народів не оговталися б. Умови в сусідніх країнах не були сприятливими для збереження подріблених угорців, однак нація зуміла побудувати такі мости єднання, які існують по-сьогодні й із встановленням нових зв’язків розвиваються далі.
Йожеф Чобоя зачитав листа голови кураторіуму фонду «За Берегсас», уродженця Берегова Арпада Далмая, який зараз проживає в Ніредьгазі.
«Дуже радий, що моє рідне місто збагатилось ще однією історичною пам’яткою!» – значилося в дописі.
На завершення учасники урочистості поклали вінки та квіти до меморіальної дошки.