Помер відомий ужгородський педагог, Народний вчитель України, Золтан Жофчак

Золтан Золтанович Жофчак народився 1934 року в селі Середнє на Закарпатті. Закінчив Львівський педагогічний інститут. Лауреат конкурсів «Людина року» та «100 кращих керівників шкіл України». Відмінник народної освіти України. Нагороджений грамотами, дипломами та подяками державних установ, товариств і організацій України, Угорщини, Словаччини тощо. Автор понад 100 друкованих праць. Народний учитель України.
Він 4 рази обирався депутатом Ужгородської міської ради. Він розробив методику активного втілення творчості в шкільну освіту і за цією методикою працювало 200 шкіл по всій Україні.


Золтан Золтанович з 1991 по 2010 рік був директором школи №2 в Ужгороді, яка саме за його керівництва стала авторським навчально-виховним комплексом.
Золтан Золтанович був одним з організаторів створення Демократичної спілки угорців України в місті Ужгород. Президія ДСУУ глибоко сумує з приводу смерті легендарного педагога і висловлює щирі співчуття рідним.

 

Законопроєкт про “національні спільноти”: неякісний товар у гарному пакуванні

Однією з умов, дотримання яких Європейська комісія вимагає для збереження статусу України як кандидата на вступ до ЄС, є завершення “реформи правової бази для національних меншин”. Ідеться про ухвалення нового закону про національні меншини, який має замінити застарілий і по суті недієвий закон від 1992 року.

Етноспільноти підтримують якнайшвидший вступ України до ЄС

21 липня у будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України відбулася консультаційна зустріч з етноспільнотами України Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, першого заступника Міністра Ростислава Карандєєва та Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олени Богдан. Зустріч пройшла в кросформаті (офлайн та онлайн).