Музей жертв сталінських репресій запрацював у замку Паланок на Закарпатті

Музей жертв сталінських репресій відкрили нині в Мукачівському замку Паланок. Там у двох залах представили світлини, мапи та документи про життя закарпатських релігійних та політичних діячів. Експозиції трьома мовами — українською, угорською та німецькою. Про це розповів закарпатський історик Янош Мешко.
“Тут цінний кожен кадр, виділити якийсь один непросто: взяти хоча б ці карти, на яких зафіксовано населення кожного населеного пункту Закарпаття станом на 1941-1944 рік, і скільки людей було депортовано і в які лагеря були відіслані люди”, — сказав Янош Мешко.
Все ж особливим експонатом дослідник назвав оригінальні двері Берегівської комітатської в’язниці, сьогодні там Берегівський державний архів
Олексій Корсун розповів, що створенню музею передувало більш як 30 років пошуків по архівах Москви, Києва, Білорусі:
“В кінці кінців це дало таку масу інформації, яку опрацьовували крім мене і інші дослідники. Відношення до музею вибіркове: одному подобається, іншому мало подобається, третій щось шукає таке: а чи воно не вороже? Але там нічого шукати ворожого: це наша дань тим, хто загинув. І зараз ми можемо говорити тільки про одне: чи вдалось нам відтворити пам’ять про цих людей”, — сказав Олексій Корсун.
Музей у Паланку працюватиме постійно і з часом поповнюватиметься новими експонатами.

Законопроєкт про “національні спільноти”: неякісний товар у гарному пакуванні

Однією з умов, дотримання яких Європейська комісія вимагає для збереження статусу України як кандидата на вступ до ЄС, є завершення “реформи правової бази для національних меншин”. Ідеться про ухвалення нового закону про національні меншини, який має замінити застарілий і по суті недієвий закон від 1992 року.

Етноспільноти підтримують якнайшвидший вступ України до ЄС

21 липня у будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України відбулася консультаційна зустріч з етноспільнотами України Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, першого заступника Міністра Ростислава Карандєєва та Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олени Богдан. Зустріч пройшла в кросформаті (офлайн та онлайн).