У Берегові відкрилася виставка робіт Міклоша Гарангозо

Виставка картин знаного закарпатського художника Міклоша Гарангозо відкрилася у приміщенні Генерального консульства Угорщини у місті Берегово 18 травня.
Присутніх на відкритті експозиції гостей привітав Мігай Андраш Беке, перший заступник Генерального консула. Відтак, про життя та творчість митця розповів Генеральний консул Угорщини у м. Берегово Матяш Сіладі.
«Сьогоднішньою виставкою ми вшановуємо пам’ять справжнього народного художника-пейзажиста. Серед експонованих картин є й такі, які ще не демонструвались на виставках, деякі незавершені через раптову смерть художника. Роботи живописця можна знайти в галереях Угорщини та України. Міклош Гарангозо зображує повсякденне життя, почуття, радість і смуток сільського життя глибоко пристрасним та різноманітним способом зображення. На його картинах, очевидно, проявляється повага до селянського життя та любов до праці», – повідомив Генконсул та висловив думку, що картини художника актуальні й нині та є невід’ємною частиною закарпатського образотворчого мистецтва.
Ласло Зубанич, голова Демократичної спілки угорців України (ДСУУ), у свою чергу, зазначив: «Ці картини, які ми бачимо тут, містять свідчення 1940-х та 1950-х років, коли угорський народ жив у пасивному опорі».


На відкритті виставки син митця, греко-католицький священник Міклош Гарангозо молодший розповів: «Батьки мого батька не могли прийняти талант, який він мав, але він не здався, він утілив усе те, що було в ньому. Він – приклад для мене, він показав, як користуватися подарованим нам Богом талантом».
Відкриття виставки прикрасив виступ співочого колективу берегівської Народної майстерні «Резеда».

Законопроєкт про “національні спільноти”: неякісний товар у гарному пакуванні

Однією з умов, дотримання яких Європейська комісія вимагає для збереження статусу України як кандидата на вступ до ЄС, є завершення “реформи правової бази для національних меншин”. Ідеться про ухвалення нового закону про національні меншини, який має замінити застарілий і по суті недієвий закон від 1992 року.

Етноспільноти підтримують якнайшвидший вступ України до ЄС

21 липня у будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України відбулася консультаційна зустріч з етноспільнотами України Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, першого заступника Міністра Ростислава Карандєєва та Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олени Богдан. Зустріч пройшла в кросформаті (офлайн та онлайн).