Закарпатцям призначили обласні премії в галузі культури і мистецтва

Двадцять п’ять років поспіль закарпатців відзначають престижними творчими нагородами. Днями відбулося ювілейне присудження обласних премій за досягнення у галузі культури і мистецтва за 2020 рік.

«Нам пощастило жити серед стількох оригінальних і талановитих людей, котрі своїм словом, піснею чи танцем роблять цей світ іще прекраснішим. Творчі здобутки і досягнення наших краян у контексті загальноукраїнського культурно-мистецького життя займають особливе місце і заслуговують найвищого визнання», – переконаний Анатолій Полосков, голова Закарпатської ОДА.

На здобуття обласних відзнак у галузі культури і мистецтва претендувало майже 40 осіб, переможців обирали у 24 номінаціях.

Лауреатами літературної премії ім. Ф. Потушняка стали письменники та члени Закарпатської організації НСПУ – Лідія Ходанич (Повх), Юрій Шип, Олександр Гаврош, Дмитро Кешеля, голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василь Кузан та  Віктор Мотрук, письменник, перекладач, доцент кафедри полікультурної освіти та перекладу факультету історії та міжнародних відносин ДВНЗ «УжНУ».

Премію ім. братів Ю.-А. та Є. Шерегіїв присуджено режисерсько-постановочній групі Мукачівського драматичного театру у складі Євгена Тищука, Марини Чопей, Тетяни Суховірської, акторам Закарпатського академічного обласного театру ляльок Миколі Карпенку та Павлові Проданюку, актрисі Мукачівського драматичного театру Лілії Приходько та Василеві Андрійцю, завідувачу кафедри Ужгородського інституту культури і мистецтв.

У галузі музичного та виконавського мистецтва лауреатами премії ім. Д. Задора стали хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи (керівник Володимир Волонтир), солістка Закарпатської обласної філармонії Галина Гаврилко та Олена Короленко, старший викладач кафедри музичного мистецтва Мукачівського державного університету.

Обласною премією ім. Й. Бокшая та А. Ерделі у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва відзначено членів Національної спілки художників України Юрія Шелевицького та Петра Матла, членкиню Національної спілки художників України та заслужену художницю України Людмилу Корж-Радько, викладача Закарпатської академії мистецтв Івана Небесника та викладачку Закарпатської академії мистецтв, членкиню Національної спілки художників України Наталію Попову.

Лауреатами премії ім. К. Балог стали керівник народного аматорського ансамблю танцю «Джерела» Ужгородського міського центру дозвілля – будинку культури, заслужений працівник культури України Михайло Сачко та народний аматорський хореографічний ансамбль народного танцю «Ритм» будинку культури с. Есень Ужгородського району (керівник Тіберій Сабов). 

Так, розмір премії складає 10 тисяч гривень для окремого переможця та 15 тисяч гривень у колективній номінації.

Вручення спільних нагород Закарпатської облдержадміністрації та обласної ради відбудеться після послаблення карантинних обмежень.

Законопроєкт про “національні спільноти”: неякісний товар у гарному пакуванні

Однією з умов, дотримання яких Європейська комісія вимагає для збереження статусу України як кандидата на вступ до ЄС, є завершення “реформи правової бази для національних меншин”. Ідеться про ухвалення нового закону про національні меншини, який має замінити застарілий і по суті недієвий закон від 1992 року.

Етноспільноти підтримують якнайшвидший вступ України до ЄС

21 липня у будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України відбулася консультаційна зустріч з етноспільнотами України Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, першого заступника Міністра Ростислава Карандєєва та Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олени Богдан. Зустріч пройшла в кросформаті (офлайн та онлайн).