Засідання президії Демократичної спілки угорців України

29 січня президія ДСУУ провела свою першу робочу нараду в цьому році.  Про роботу, проведену від останнього засідання у грудні звітував голова громадської організації Ласлов Зубанич. Президією було прийнято звіт про фінансово-господарську діяльність ДСУУ за 2020 рік, присутні також схвалили плани цього року.

Затверджений цьогорічний календар культурних мироприємств та основні організаційни моменти ГО (дати засідання президії, оновленного складу Національної ради угорців України). Згідено затвердженого плану президія засідає щомісяця в останню пятницю. У травні відбудеться засідання нового складу Національної ради, а 2 жовтня 2021 р. Демократична спілка угорців України буде відмічати 30-у річницю заснування.

У звязку з тим, що у рамках децентралізації було змінено адміністративно-територіальний устрій Закарпатської області, президія ДСУУ відповідно до статті 8 Статуту та «Положення про Відокремлений підрозділ ГО «Демократична спілка угорців України» (рішення Президії № 3 від 07 травня 2017 р.) вирішила «усучаснити» структуру громадської організації та на території новостворених територіальних громад створити відокремлені підрозділи ДСУУ. Після встановлення нової структури президія повинна провести державну реєстрацію ціх підрозділів згідно чинного законодавства.

Оновлена Національна рада угорців України буде складатися з депутатів місцевих рад, яки були обрані від ДПУУ та делегатів, висунитих від обласних, районних організацій, відокремлених підрозділів та колективних членів ДСУУ.

Президією ДСУУ від 17 грудня 2020 року було прийнято відкритий лист звернення до Уповноваженого із захисту державної мови Креміня Т. Д., у якому громадська організація  закликала омбудсмена та інши компетентні органи не надавати неправдиве роз’яснення чинного мовного законодавства України, дезінформувати громадян, відлякуючи представників національних меншин від користування ними правами, передбаченими Конституцією України щодо вільного вживання своєї рідної мови.

ДСУУ своїм  листом-зверненням закликав Уповноваженого із захисту державної мови припинити протиправну діяльність і замість безпідставного залякування і так нажаханих економічними-соціальними-епідемічними негараздами громадян, зосередити свою увагу та спрямувати свою енергію на сприянні реалізації положень Закону України «Про застосування української мови як державної»  щодо всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України» (част.1 статті 10 Конституції України), а не на темі заборони використання інших мов, зокрема тих, які є рідними для мільйонів громадян нашої держави.

У своєму відповіді № 646/12  від 29 грудня 2020 року Уповноважений із захисту державної мови не погоджується з критичнимі зауваженнями ДСУУ. Серед іншого, Т. Д. Кремінь мотивує, що мовні права корінних народів та національних меншин повинні бути закріплені в окремому законі, однак, Верховна Рада України ще не прийняла такий  закон. В кінці листа Тарас Креміні пише, для розвіяння різніх міфив і зменшення кулькості недостовірної інформації його офіс розпочинає потужну  інформаційну кампанії.

У звязку з тим, що відповідь Уповноваженого із захисту державної мови не стосується по суті проблем, яки були викладені у відкритому листі-зверненні ДСУУ, президія вирішила повторним листом звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Прем’єр-міністра України.

У питаннях різне президія дала згоду на призначення Горвата Шандора Калмановича головним редактором газети „Kárpáti Igaz Szó” (видавець ТОВ „Студія ТИСА ФМ», співвласником якої є Демократична спілка угорців України».

Ноутбуки з Угорщини для проведення дистанційного навчання отримали викладачі Українсько-угорського інституту УжНУ

Українсько-угорський навчально-науковий інститут УжНУ днями отримав велику кількість ноутбуків від благочинної організації IMG Solution Zrt (керівник Габор Сентдьорді). Вони були необхідні для того, аби викладачі інституту мали можливість безперешкодно проводити дистанційне навчання, розповів директор закладу Олександр Шпеник.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

Звернення лауреата почесної відзнаки імені Ороня Яноша Віктора Трошкі

21-го березня цього року президія Закордонного відділення Академії наук Угорщини на своєму засіданні присудила Віктору Трошкі Почесну відзнаку імені Ороня Яноша “за вагомий внесок у розвиток науки”.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

До Чопської МТГ надійшла гуманітарна допомога з міста Загонь

Чопська міська рада, відділ охорони здоров’я в особі начальника відділу Віктора Курина висловлює щиросердечну подяку міському голові міста Загонь (Угорщина) Ласлові Гельмеці за надану гуманітарну допомогу у вигляді медикаментів та перев’язувальних матеріалів.

ЧИТАТИ ДАЛІ »