Carpatica Art Expo – в дванадцяте.

У рамках традиційних святкувань Днів угорської культури на Закарпатті 29 січня 2021 року в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відкрилася виставка робіт членів творчого об’єднання митців ім. Міхая Мункачі.

Цьогоріч у виставці беруть участь двадцять один митець, презентуючи 49 робіт. У переважній більшості це живопис та графіка, а також декоративно-прикладне мистецтво. Вже багато років поспіль учасниками виставки є подружжя Петро та Габріела Шолтеси, колишній співробітник музею, член Товариства Олександр Балог. На своїх полотнах вони передають атмосферу старого Ужгорода, а також сільські пейзажі. Виставка демонструє й передачу мистецтва живопису від старшого покоління до молодшого. Свої роботи презентує внук Петра та Габріели Шолтесів Мартін Шолтес, студент Закарпатської академії мистецтв. Як завжди професіоналізмом виконання виділяються твори Яноша Кліси, ніжністю та жіночою чуттєвістю графічні роботи Едіти Нігріні. Завжди впізнаваним є стиль Яноша Рейті. На цей раз це три графічні роботи з алегоричним філософським змістом. Привертають увагу твори, виконані на шкірі авторства Іштвана Брінкача, а також ткана ікона Кристини Кліси. Коренепластику репрезентує Олександр Цанько, який займається цим мистецтвом уже багато років.

У виставці також взяли участь Аттіла Бадов, Габор Гомокі, Беата Вашкович, Андрій Куруц, Володимир Лезу, Ольга Скакандій, Еріка Калітич, Андрея Павук, Микола Шете, Петро Матл.

Голова Товариства угорської інтелігенції Закарпаття Юрій Дупко, який є організатором заходу, зауважив, що День угорської культури традиційно відзначають, вшановуючи угорський національний гімн. Його слова були написані 22 січня 1823 року Ференцем Келчеї. Під час відкриття експозиції Юрій Дупко розповів присутнім про рік, що минув, у житті організації, а також вручив дипломи та почесні грамоти членам товариства за їхню активну творчу діяльність і високу професійну майстерність. З вітальним словом виступили директор ужгородського скансену Василь Коцан, голова закарпатського осередку Національної спілки художників Закарпаття Борис Кузьма, а також представники дипломатичних служб Угорської Республіки.

Виставка триватиме впродовж двох тижнів, повідомили Закарпаття онлайн у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту.

 

Ноутбуки з Угорщини для проведення дистанційного навчання отримали викладачі Українсько-угорського інституту УжНУ

Українсько-угорський навчально-науковий інститут УжНУ днями отримав велику кількість ноутбуків від благочинної організації IMG Solution Zrt (керівник Габор Сентдьорді). Вони були необхідні для того, аби викладачі інституту мали можливість безперешкодно проводити дистанційне навчання, розповів директор закладу Олександр Шпеник.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

Звернення лауреата почесної відзнаки імені Ороня Яноша Віктора Трошкі

21-го березня цього року президія Закордонного відділення Академії наук Угорщини на своєму засіданні присудила Віктору Трошкі Почесну відзнаку імені Ороня Яноша “за вагомий внесок у розвиток науки”.

ЧИТАТИ ДАЛІ »

До Чопської МТГ надійшла гуманітарна допомога з міста Загонь

Чопська міська рада, відділ охорони здоров’я в особі начальника відділу Віктора Курина висловлює щиросердечну подяку міському голові міста Загонь (Угорщина) Ласлові Гельмеці за надану гуманітарну допомогу у вигляді медикаментів та перев’язувальних матеріалів.

ЧИТАТИ ДАЛІ »