Виставу «Дякую! Дякую!» показали актори Берегівського театру на оновленій сцені муздрамтеатру

Минулої п’ятниці на сцені Закарпатського муздрамтеатру виступали з гастролями актори Берегівського угорського драматичного театру. Презентували виставу-кабаре «Дякую! Дякую!» («Köszi! Köszi!» угор.) в рамках угорської урядової програми «Закарпатський культурний караван».

Керівник театру Андрій Качур розповів: актори втомилися від карантину, і коли з’явилась можливість відновити роботу, дві його колеги — Наталія Гал та Магдалина Ваш— вирішили підготувати веселу кабаре-постановку.

«Там фактично 1,5 години веселощів і сміху, щоправда угорською мовою, оскільки ми, наш театр, більш відомі в країні як театр угорськомовний, — розповів нам Андрій Качур. — Там 4 комедійні одноактовки. Лунали пісні угорського «золотого віку кабаре» — це перша третина ХХ століття».

Головний лейтмотив цих постановок, за словами керівника театру — взаєморозуміння і відносини між чоловіками та жінками. «Дуже важко, але все ж можна знайти золоту серединку: чоловік може зробити зі своєї дружини справжню жінку тим, що зробить її матір’ю, а жінка зробить чоловіка справжнім мужчиною, народивши йому дитину», — пояснив Андрій Качур.

Актори виступали на оновленій сцені драмтеатру і за словами керівника театру, який уже мав справу з «угорськими професіоналами» він ще раз переконався, що роботи виконані «не на 100%, а на 150%». «Та техніка, яка там тепер встановлена, оновлена сцена дадуть можливість ужгородському театру залишатись в цьому плані серед найкращих театрів України ще впродовж багатьох років. Все це дає акторам і режисерові такі нові можливості, яких вони впродовж останніх 30 років не мали і близько! Але зараз це просо казка!», — сказав Андрій Качур.

Законопроєкт про “національні спільноти”: неякісний товар у гарному пакуванні

Однією з умов, дотримання яких Європейська комісія вимагає для збереження статусу України як кандидата на вступ до ЄС, є завершення “реформи правової бази для національних меншин”. Ідеться про ухвалення нового закону про національні меншини, який має замінити застарілий і по суті недієвий закон від 1992 року.

Етноспільноти підтримують якнайшвидший вступ України до ЄС

21 липня у будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України відбулася консультаційна зустріч з етноспільнотами України Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, першого заступника Міністра Ростислава Карандєєва та Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олени Богдан. Зустріч пройшла в кросформаті (офлайн та онлайн).